Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Asma köprüye dört minare yaptılar

HABER/ABORİ Maraş’ın Andırın İlçesi’nde yapılan 4 minareli asma köprü ziyaretçi akınına uğruyor. Müteahhitlerin yapımı için 5 milyon TL istediği Andırın ilçesindeki asma köprü, asıl mesleği kerestecilik olan eski Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından projesi çizilip, belediye işçileri tarafından da yapılınca 300 bin TL’ye mal oldu. 3 yıl önce Andırın merkezi girişinde Tufanpaşa Mahallesi ile Yeni […]

Asma köprüye dört minare yaptılar
  • 18 Ağustos 2019 22:40

HABER/ABORİ

Maraş’ın Andırın İlçesi’nde yapılan 4 minareli asma köprü ziyaretçi akınına uğruyor.

Müteahhitlerin yapımı için 5 milyon TL istediği Andırın ilçesindeki asma köprü, asıl mesleği kerestecilik olan eski Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından projesi çizilip, belediye işçileri tarafından da yapılınca 300 bin TL’ye mal oldu. 3 yıl önce Andırın merkezi girişinde Tufanpaşa Mahallesi ile Yeni Mahalleyi birbirine bağlayan asma köprü hizmete girip yoğun ilgi görünce, bu köprüden daha büyük, daha uzun ve daha yüksek ikinci bir asma köprü yapımına karar verildi. Daha önceki mesleği kerestecilik olan Andırın Belediyesi eski Başkanı Baki Tezcan köprünün projesini çizdi, belediye işçileri de yaptı.
6 ayda tamamlanan köprü yapımında kereste olarak 30 ton dut ağacı, 20 ton da demir kullanıldı. Bu ilginç yapı, son zamanlarda meraklıların ilgi odağı oldu.