Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ankara kulislerinde bomba iddia! Kabine revizyona gidiyor; 4 isim yok…

HABER/ABORİ Yeniçağ’ın haberine göre bir süredir kamuoyunda konuşulan kabine değişikliğinde sona gelindi. AK Parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre dört bakan yeni kabinede olmayacak. Bir süredir teşkilat mensupları ve milletvekillerini dinleyen Erdoğan tabandan gelen tepkileri de dikkate alarak Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı yeni kabineye almayacağı düşünülüyor. Gitmesi kesin gözü ile bakılan bakanlar arasında Tarım […]

Ankara kulislerinde bomba iddia! Kabine revizyona gidiyor; 4 isim yok…
  • 24 Temmuz 2019 00:21

HABER/ABORİ

Yeniçağ’ın haberine göre bir süredir kamuoyunda konuşulan kabine değişikliğinde sona gelindi. AK Parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre dört bakan yeni kabinede olmayacak.
Bir süredir teşkilat mensupları ve milletvekillerini dinleyen Erdoğan tabandan gelen tepkileri de dikkate alarak Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı yeni kabineye almayacağı düşünülüyor. Gitmesi kesin gözü ile bakılan bakanlar arasında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de olduğu söyleniyor. Habere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumu hala belirsizliğini korurken,AK Parti tabanı tarafından çok sevilmesi Erdoğan’ın dikkate alacağı bir durum olarak görünüyor.

Kabine üyeleri için yaptırılan anketler ve Bakanların performans değerlendirmesi Erdoğan tarafından incelendikten sonra yaptığı istişareler sonucu ortaya çıkan tablodan hiç memnun olmadığı sızan bilgiler arasında. Aslında kabine değişikliği için Erdoğan’ın listeyi hazırladığını, uygun bir zamanı beklediğini söyleyen AK Partili yetkililer, değişiklik dört bakan ile kalmayabilir. Bir kaç isim dışında tamamen daha genç ve daha donanımlı bir bakanlar kurulu listesi ile karşılaşabiliriz. Siyasetçilerin daha ağırlıklı olduğu taban tarafından sevilen isimler yeni kabine de yer alabilir.