Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Amedspor’dan “Burhan Eşer” açıklaması

Diyarbakır doğumlu futbolcu Burhan Eşer’in TFF 2. Lig’de Amdespor’la aynı grupta mücadele eden Hekimoğlu Trabzonspor’a transfer olması tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada, “Özür dile Burhan Eşer” kampanyası başlatılırken, Amedspor Yönetim Kurulu da transfer öncesi ön görüşme yaptıkları Eşer’le ilgili kamuoyuna açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Taraftarlarına ve Kamuoyuna Bilgilendirme Tüm Amedspor taraftarlarına ve kamuoyuna […]

Amedspor’dan “Burhan Eşer” açıklaması
  • 12 Eylül 2020 01:03

Diyarbakır doğumlu futbolcu Burhan Eşer’in TFF 2. Lig’de Amdespor’la aynı grupta mücadele eden Hekimoğlu Trabzonspor’a transfer olması tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada, “Özür dile Burhan Eşer” kampanyası başlatılırken, Amedspor Yönetim Kurulu da transfer öncesi ön görüşme yaptıkları Eşer’le ilgili kamuoyuna açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Taraftarlarına ve Kamuoyuna Bilgilendirme

Tüm Amedspor taraftarlarına ve kamuoyuna açıklamamızdır.

Genel kurulumuz sonrasında Burhan Eşer ile birkaç görüşme gerçekleştirdik ve kulüp olarak teklifte bulunduk. Teklifimizde, Burhan Eşer’e takımın kaptanlığına geçerek oynayabildiği kadar futbol oynaması, sonrasında ise kulübün her kademesinde birlikte çalışmayı önerdik.

Burhan Eşer, Akhisarspor ile devam eden bir sözleşmesinin olduğunu belirterek Akhisarspor ile olan hukukunu bitirmesi halinde gidebileceği tek takımın Amedspor olduğunu ve tüm tekliflere kapalı olacağını belirti.

Amedspor olarak diğer kulüplerin sağlayacağı tüm koşulların ötesinde olanakları sunacağımızı belirterek Akhisarspor ile olan sözleşmeden kaynaklı zorunlulukları da makul gördüğümüzü söyledik.

Ancak Akhisarspor ile olan sözleşmenin fesih veya ayrılması durumunda kulüp olarak son seçenek olmayı kabul etmeyeceğimizi, Amedspor dışında farklı bir takım tercihinde bulunması halinde kulüp ve camia olarak kasıtlı ve samimi bir davranış olarak görmeyeceğimizi belirtip Amedspor taraftarı ve kamuoyu ile paylaşacağımızı ilettik.

Burhan Eşer, kesinlikle Amedspor dışında hiçbir takıma gitmeyeceğini taahhüdünü yinelemiştir.

Tüm bu diyaloğa ve sözlere rağmen bugün aynı grupta bulunan rakip bir takımla sözleşme imzaladığını basından öğrendik.

Tüm bu gelişmeleri taraftarımız başta olmak üzere tüm spor kamuoyu ile paylaşarak gerçeklerin bilinmesini istedik.

Saygılarımızla,

Amedspor Yönetim Kurulu”