DOLAR 18,5806 % 0.04
EURO 18,4342 % -0.65
GRAM ALTIN 1.019,24 % -1,09
ÇEYREK A. 1.666,46 % -1,09
BITCOIN 374.731 0.42
SON DAKİKA
hava 36°
final Festival Bellona Yeşil Ambalaj onur ocakbaşı
Google News

AK Partili başkanı resmi törenle karşılayan komutana soruşturma

Son Güncelleme :

28 Temmuz 2022 - 11:47

AK Partili başkanı resmi törenle karşılayan komutana soruşturma

AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyareti sırasında çekilen bu görüntü hakkında inceleme başlatıldı.

AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız ve AK Parti Çemişgezek İlçe Başkanı Uğur Oğuz Köse de eşlik etti. Çemişgezek Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ise AK Parti il başkanının askeri törenle karşılandığı yönündeki tartışmalara neden oldu.

Tören kıtasını selamlayan AK Parti İl Başkanı Özaydın’ın fotoğrafları Çemişgezek Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Ancak fotoğraf kısa bir süre sonra silindi.

Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Sercan Özaydın, kalekol komutanını beklemek için bir an durduğu esnada alınan bir görüntü olduğunu iddia etti.

Özaydın söz konusu ziyarette paylaşılan fotoğraflarda alınmış bir görüntü kesitinin jandarmayı karalamak isteyenler tarafından kullanıldığını söyledi.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise “27 Temmuz 2022 günü basına ve sosyal medya platformlarına yansıyan Çemişgezek İlçemiz Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili olarak; konunun tüm yönleriyle araştırılması için valiliğimizce gerekli işlemler başlatılmıştır” denildi.