Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Partili Akar ilk kez yayınladı; İşte Diyarbakır’ın korona haritası

VEYSİ POLAT/ABORİ AK Parti Diyarbakır eski İl Başkanı ve Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı olan Muhammed Dara Akar, kentte son günlerde yaşanan koronavirüs vaka sayısındaki artışa dikkat çekerek, Diyarbakır’ın riskli bölgelerini gösteren haritayı sosyal medya hesabından paylaştı. Akar, paylaşımında “Ey Diyarbakır! Bu gördüğün harita salgın risk haritası. Kırmızı renk yüksek risk demektir. Bayramdan önce her mahallen […]

AK Partili Akar ilk kez yayınladı; İşte Diyarbakır’ın korona haritası
  • 14 Haziran 2020 15:22
  • 28 Nisan 2022 13:35

VEYSİ POLAT/ABORİ

AK Parti Diyarbakır eski İl Başkanı ve Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı olan Muhammed Dara Akar, kentte son günlerde yaşanan koronavirüs vaka sayısındaki artışa dikkat çekerek, Diyarbakır’ın riskli bölgelerini gösteren haritayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Akar, paylaşımında “Ey Diyarbakır! Bu gördüğün harita salgın risk haritası. Kırmızı renk yüksek risk demektir. Bayramdan önce her mahallen mavi iken şimdi salgının kırmızısına döndü. Kaderin alacağın tedbirlere bağlı. Yaşamın mavisini mi yoksa ölümün kızılını mı tercih edeceksin. Karar senin” ifadelerini kullandı.

AK Partili Akar’ın paylaştığı haritada, kentin riskli bölgelere kırmızı renkte gösteriliyor. Haritada koronavirüsün, nüfus yoğunluğunun olduğu merkez Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir bölgelerinde belirgin bir şekilde yayıldığı görülüyor.