Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti’de özeleştiri dönemi: Ortada sadece başkan ve adamları var…

HABER/ABORİ Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, parti kurmayları ile 23 Haziran’daki yenilgiyi değerlendirdi. Başkanlık sistemini eleştiren bir AKP MYK üyesi “Kurullar işlemiyor, ortada sadece başkan ve adamları var” ifadesini kullandı. 31 Mart öncesi verilen vaatlerin de yerine getirilmemesi eleştirildi. Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir formül arayışına girildi. […]

AK Parti’de özeleştiri dönemi: Ortada sadece başkan ve adamları var…
  • 29 Haziran 2019 08:14

HABER/ABORİ

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, parti kurmayları ile 23 Haziran’daki yenilgiyi değerlendirdi. Başkanlık sistemini eleştiren bir AKP MYK üyesi “Kurullar işlemiyor, ortada sadece başkan ve adamları var” ifadesini kullandı. 31 Mart öncesi verilen vaatlerin de yerine getirilmemesi eleştirildi. Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir formül arayışına girildi.

Ekonomiyle ilgili değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda, 24 Haziran öncesinde bazı vaatlerin verildiği, ancak bunların yaşama geçirilmediği, bunun da partiye olan güveni zedeleyeceğini belirten bir kurul üyesi, “Varlık Fonu’nu kurduk, ancak öylece kaldı. 3600 ek gösterge dedik, ama bir adım atılmadı. 2023’e kadar kıdem tazminatı fonu, bireysel emeklilik ve 3600 ek gösterge konularında mutlaka bir adım atılmalı” görüşünü dile getirdi.