Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı: Trabzon’daki saldırıyı kınıyorum ve ayıplıyorum

HABER/ABORİ AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Trabzon’da Kürt turistlere yapılan ırkçı saldırıya ilişkin, “Kürtlere, Kürt turistlere ya da turistlere böyle bir hareketin yapılmasını hiç hoş karşılamıyoruz. İnsan olarak şiddetin her türlüsünden uzak durmamız gerekiyor. Hele hele yabancılara, turistlere, ülkemizi gezmeye gelen vatandaşlara böyle bir şey kabul edilemez. Çok ciddi anlamda kınıyorum ve […]

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı: Trabzon’daki saldırıyı kınıyorum ve ayıplıyorum
  • 21 Temmuz 2019 01:55

HABER/ABORİ

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Trabzon’da Kürt turistlere yapılan ırkçı saldırıya ilişkin, “Kürtlere, Kürt turistlere ya da turistlere böyle bir hareketin yapılmasını hiç hoş karşılamıyoruz. İnsan olarak şiddetin her türlüsünden uzak durmamız gerekiyor. Hele hele yabancılara, turistlere, ülkemizi gezmeye gelen vatandaşlara böyle bir şey kabul edilemez. Çok ciddi anlamda kınıyorum ve ayıplıyorum” dedi.

Rudaw’a konuşan Budak, saldırının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, “Neticede Türkiye’de bütün ülke vatandaşları güven içerisinde seyahat edebilmeli, güven içerisinde bu ülkenin tadını çıkarabilmeli” diye konuştu.