Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ağrı’dan sonra Trabzon’da da sel felaketi! İki günde 8 ölü

HABER/ABORİ Ekolojik dengesizliğin yol açtığı doğa felaketleri can almaya devam ediyor. Aşırı yağış sonucu sel felaketinin meydana geldiği Ağrı’nın Diyadin İlçesi’nde 6 kişinin ölümünden sonra aynı facia Trabzon’da da meydana geldi. Araklı İlçesi’de şiddetli yağmur, Çamlıktepe ve Yeşilyurt mahallelerinde sele neden oldu. Dere yatağındaki mahallelerde su bir anda yükseldi. Akıntı 4 ev ve işyerini yıktı, […]

Ağrı’dan sonra Trabzon’da da sel felaketi! İki günde 8 ölü
  • 18 Haziran 2019 23:34
  • 19 Haziran 2019 01:05

HABER/ABORİ

Ekolojik dengesizliğin yol açtığı doğa felaketleri can almaya devam ediyor. Aşırı yağış sonucu sel felaketinin meydana geldiği Ağrı’nın Diyadin İlçesi’nde 6 kişinin ölümünden sonra aynı facia Trabzon’da da meydana geldi.

Araklı İlçesi’de şiddetli yağmur, Çamlıktepe ve Yeşilyurt mahallelerinde sele neden oldu. Dere yatağındaki mahallelerde su bir anda yükseldi. Akıntı 4 ev ve işyerini yıktı, suya kapılanlar oldu. HES borusunun patlamasıyla birlikte heyelanlar meydana geldi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “Şu ana kadar edindiğimiz bilgiye göre 6 ölü, 4 kayıp, 3 tane de yaralımız var” dedi. Ustaoğlu, ölü sayısını daha sonra 2 olarak düzeltti.