Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO | AA’nın “dağa kaçırıldığını” iddia ettiği genç konuştu: Beni kimse kaçırmadı

HABER/ABORİ Mezopotamya Haber Ajansı, Anadolu Ajansı’nın “dağa kaçırıldı” diye servis ettiği haberide ismi geçen Mehmet Akar adlı gence ulaşmayı başardı. MA’ya konuşan Akar, AA’yı yalanlayarak, “Dağa kaçmadım, Diyarbakır’dayım. Ailemin zorla evlendirilmek istenmeme tepki olarak evden kaçıp ablama yerleştim” dedi. Anadolu Ajansı (AA), “Dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu için HDP önünde oturma eylemine başladı” şeklinde servis […]

VİDEO | AA’nın “dağa kaçırıldığını” iddia ettiği genç konuştu: Beni kimse kaçırmadı
  • 23 Ağustos 2019 16:02
  • 23 Ağustos 2019 16:04

HABER/ABORİ

Mezopotamya Haber Ajansı, Anadolu Ajansı’nın “dağa kaçırıldı” diye servis ettiği haberide ismi geçen Mehmet Akar adlı gence ulaşmayı başardı. MA’ya konuşan Akar, AA’yı yalanlayarak, “Dağa kaçmadım, Diyarbakır’dayım. Ailemin zorla evlendirilmek istenmeme tepki olarak evden kaçıp ablama yerleştim” dedi.

Anadolu Ajansı (AA), “Dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu için HDP önünde oturma eylemine başladı” şeklinde servis ettiği haberde, 70 yaşındaki Hacer Akar’ın 21 yaşındaki oğlu Mehmet Akar’ın HDP Diyarbakır il binasına girdikten sonra bir daha çıkmadığını ve dağa kaçırıldığını iddia etti. Diyarbakır’ın Sur İlçesi Soğanlı Mahallesi’nde yaşayan Hacer Akar, oğlu Mehmet Akar’ın kayıp olduğu iddiasıyla, dün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne giderek kayıp müracaatında bulundu.

Yaptığı müracaat ardından HDP Diyarbakır il binasına giden anne Akar, oğlunun parti binasına girdikten sonra bir daha çıkmadığını ve buradan dağa kaçırıldığını iddia ederek, HDP’lileri suçladı. Partinin camlarını kıran anne, dünden bu yana parti binası önünde oturma eylemi başlattı. HDP ile ilgili yaşanan hiçbir gelişmeye yer vermeyen AA, anne Akar’ın oturma eylemi başlatmasıyla HDP il binasının önüne çadır kurdu.

AA ‘DAĞA KAÇIRILDI’ DİYE SERVİS ETTİ

AA’nın “dağa kaçırıldı” dediği 21 yaşındaki Mehmet Akar, hakkındaki haberler ve ailesinin başlattığı oturma eylemiyle ilgili Mezopotamya Ajansı’na (MA) açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 4 ay önce halasının torunu olduğunu belirttiği kişiyle zorla nişanlandırıldığını ifade eden Akar, geçtiğimiz günlerde nişanlandırıldığı akrabasını arayarak, nişanı attığını söyledi.

Evde yaşanan tartışmalar üzerine Pazartesi akşamı Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde oturan ablası Ceylan Mutaş’ın evinde kaldığını, aynı gece babası Aziz Akar ve ağabeyi Mustafa Akar’ın gece 00.00 sıralarında eve gelerek kendisini zorla alıkoyarak, Soğanlı Mahallesi’nde bulunan evine götürüldüğünü aktaran Akar, “Zorla evlendirilmeyi kabul etmediğim için ben uyuduktan sonra ablamın evine geldiler ve beni zorla alıp köye götürdüler. Hakaretler ettiler, telefonuma, cüzdanıma, telefonuma, parama el koydular. Evden çıkmama izin vermediler. Yemek de yemedim” dedi.

EVLENDİRME BASKISI

Zorla evlendirilmeyi kabul etmediği için Çarşamba günü saat 10.00 sıralarında bir daha dönmemek üzere evden çıkarak kente geldiğini söyleyen Akar, “Evden çıkma nedenim, ailemin zorla evlendirilmem üzerine kurduğu baskılar. Beni zorla evlendirmeye çalışıyorlar. Kesinlikle evlenmeyeceğim. O nedenle evden çıktım ve bir daha da gitmeyeceğim. Halamın torunuyla evlendirmek istiyorlar. Ailemin baskısıyla, iradem dışında nişanlandırıldım. Ben kendisini aradım, nişanı attığımı söyledim” diye konuştu.

“KİMSE BENİ KAÇIRMADI”

Ailesinin kaçırıldığına dair iddiaların asılsız olduğunu dile getiren Akar, Mezopotamya Haber Ajansı’na şöyle konuştu: “Hiç kimse beni kaçırmadı, HDP ile hiçbir alakası yok. Ailemin orada durması bile yanlış. Aileme de belirttim; ailemi sildim. ‘Sizinle hiç bir ilişkim alakam yok’ dedim. Hiçbir yere de gitmedim, buradayım. Kesinlikle onlara gitmeyeceğim. Hiç kimseyi suçlamasınlar, ben kendi irademle evden çıktım. Kimse beni yönlendirmediği gibi kimse beni bir yere göndermedi. Hiçbir yere gitmedim, buradayım. Ailemin orda oturma eylemi sürdürmesi de yanlış bir şey. HDP ile hiçbir alakası yok. Ben kimseye bağlı değilim. Kendi başıma evden çıktım. Ailem kimseyi suçlamasın. Ailemle görüşmeyeceğim. Kendi yaşamımı seçebilirim. Ailemin zorla evlendirmesini kabul etmiyorum. Kimse yalan yanlış haber yapmasın. Diyarbakır’dayım. Ben dağa kaçmadım, buradayım. Kimseye iftira atmasınlar.”