DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

800 yıllık altın işlemeli İncil ve İbranice ferman ele geçirildi

Son Güncelleme :

14 Eylül 2019 - 15:42

800 yıllık altın işlemeli İncil ve İbranice ferman ele geçirildi

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nde 15 yaprak ve 30 sayfadan oluşan bir adet İncil ve İbranice ferman satılmak üzereyken yakalandı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, kent merkezinde ikamet eden 4 şüphelinin ellerinde bulundurdukları ve 800 yıllık olduğunu iddia ettikleri tarihi kitabı satmak için alıcı aradıkları yönünde bilgi elde edildi. Valilikten yapılan açıklamada, “Şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan adli aramada, ceylan derisi üzerine altın yazmalı, 15 yaprak ve 30 sayfadan oluşan İncil ile deri üzerine İbranice işlemeli ferman ele geçirildi. Olayda ele geçirilen kitaplar muhafaza altına alınmış, olayla ilgili 6 şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Açıklamanın devamında, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmekte olduğu kaydedildi.

Geçen şubat ayında da Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinde düzenlenen operasyonda, 800 yıllık olduğu iddia edilen deri üzerine İbranice yazılı dini motifli bir kitap ele geçirilmiş, olayla ilgili dört kişi gözaltına alınmıştı.