Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Van Valisi’nden VANTSO Başkanı’na sert sözler: Sabrımız tükendi, Necdet Takva’yı icraya vereceğiz

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, VOTAŞ’ın seçimden önce satın aldığı hisselerin karşılığı olan 9 milyonun belediyeye ödenmediğini belirterek, buna karşılık senet veren Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ile Vanlı işadamı Yavuz Karaman’ı icraya vereceklerini söyledi. Van Postası Gazetesi’nde yer alan habere göre Van Valisi ve Van […]

Van Valisi’nden VANTSO Başkanı’na sert sözler: Sabrımız tükendi, Necdet Takva’yı icraya vereceğiz
  • 11 Ocak 2021 00:13

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, VOTAŞ’ın seçimden önce satın aldığı hisselerin karşılığı olan 9 milyonun belediyeye ödenmediğini belirterek, buna karşılık senet veren Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ile Vanlı işadamı Yavuz Karaman’ı icraya vereceklerini söyledi.

Van Postası Gazetesi’nde yer alan habere göre Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez,10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden VOTAŞ’ın satın aldığı hisselerin karşılığı olan 9 milyon TL’nin belediyeye ödenmediğini belirten Vali Bilmez, bu borcu karşılık senet veren Necdet Takva ve Yavuz Karaman’ı önümüzdeki hafta özel mal varlıklarına el koymak üzere icraya vereceklerini vurguladı.

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez.

“SABRIMIZ TÜKENDİ, ÖZEL MAL VARLIĞIYLA DA OLMAK ÜZERE İCRAYA VERECEĞİZ”

“Artık sabırlarının tükendiğini” ifade eden Vali Bilmez, “VOTAŞ’ın seçimden önce satın aldığı hissesinin karşılığında belediyeye 9 milyon lira ödemesi gerekiyordu. Necdet Takva ben seçime girdim, ilgilenemedim, bana Mayıs ayına kadar süre verin ve ben hisseleri satacağım, sizin borcunuzu ödeyeceğim. Mayıs, Haziran, Temmuz oldu. Bir şey değişmedi. Yılsonu geldi ve biz bunları sıkıştırdık. Onlar belediye tekrar bizim hisseleri satın alsın dediler. Belediyenin bu işlere bulaşmasına gerekmediğine inanıyorum. Siz süre istediniz ve size süre verdik. En son icra durumuna gelince, Necdet Takva ve Yavuz Karaman biz bir yabancı yatırımcı bulmuşuz, onu ortak alıyoruz ve sizin paranızı ödeyeceğiz dediler. Biz o zaman bize şahsi senet verin dedik. Necdet Takva ile Yavuz Karaman şahsi senet verdiler. Bunları bankadan da sorduk ve unsurlarında bir sorun yoktu. Bunu takvime de bağladık. Bu götürüp getirmelerin üzerinden tam 2 yıl geçti. Bu sefer gelip bizim bu adam vazgeçti dediler. Bize biraz daha süre verin, biz bankadan kredi alalım. Biraz daha süre verdik. Daha sonra gelip biz bir şirket kuruyoruz ve onun üzerinden kredi çekeceğiz. Biraz daha süre verdik. Bu hangi bankadır bize söyleyin bizde size yardımcı olalım. Yok, banka yokmuş, daha müracaat etmedik, banka bize tarım kredisi vermiyor dediler. 1 milyon üzerinde bir para ödediler.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva.

“PARAYI İSTEYİNCE TWEET ATIYORLAR”

Ama artık bizimde sabrımız bitti. Önümüzdeki haftadan itibaren Necdet Takva ve Yavuz Karaman’ın özel mal varlığıyla da olmak üzere icraya vereceğiz. Tam 2 yıldır bizi oyalıyorlar. Bir kısmını ödediler, eğer geri kalan kısmını ödemezlerse, icra çalışmalarını başlatacağız. Necdet ve Yavuz beyin imzaladığı senetler elimizde. Bunları icraya vermek zorunda kalacağız. Biz parayı istedikçe, Van Ticaret Odası esnaf şikayetçidir, yaz ortasında cadde mi yapılır diye tweet atıyorlar. Birilerinin menfaatine dokundukça onların da tweetleri artıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi