Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Van TSO’dan “tuhaf” adım! Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için duaya çıkacaklar

Van’da halk, esnaf ve sanayici, geçen yıl Mart ayından bu yana kapalı olan Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için sosyal medya üzerinden Ankara’ya çağrı yapıp kampanya başlatırken, Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO), cuma günü duaya çıkılacağını duyurdu. Van Ticaret ve Sanayi Odası’ndan konuyla ilgili  yapılan açıklamada, “Toplumsal inancımızın gereği tüm sıkıntılı zamanlarımızda, yakarışlarımızın en önemli ifadesi […]

Van TSO’dan “tuhaf” adım! Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için duaya çıkacaklar
  • 14 Ocak 2021 22:22

Van’da halk, esnaf ve sanayici, geçen yıl Mart ayından bu yana kapalı olan Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için sosyal medya üzerinden Ankara’ya çağrı yapıp kampanya başlatırken, Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO), cuma günü duaya çıkılacağını duyurdu.

Van Ticaret ve Sanayi Odası’ndan konuyla ilgili  yapılan açıklamada, “Toplumsal inancımızın gereği tüm sıkıntılı zamanlarımızda, yakarışlarımızın en önemli ifadesi olan dualarımızla; ‘Allah’ım bela, musibet ve yeisse karşı nefsimizi koru ve bize hayırlı bir kapı aç’ diye Yaradan’a sığınırız. Mart ayından bu yana kapalı olan Van Kapıköy Gümrük Kapısı’nın şehrimiz ekonomisinde meydana getirdiği tahribatın büyüklüğü hepimizce bilinmektedir. Talebimiz ivedilikle pandemi kuralları çerçevesinde gerekli tedbirlerin alınarak Kapıköy’ün açılması ve ülkemizin diğer kara sınırlarındaki mevcut fiili durumun aynı şekilde ilimiz ve bölgemizde hayata geçirilmesi yönündedir. Kapıköy Gümrük Kapısı’nın kapalı olması nedeniyle büyük yıkıma uğrayan kent ekonomisini ayağa kaldırmak için Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz tarafından, ‘Kapıköy’de dua etmeliyiz’ çağrısı yapılmıştır. Bu iyi niyetli ve inançlı yaklaşıma itikatsızlık, sıradanlık ve inançsızlıkla karşılık verme çabasında olanları temel inancımızın gereği yine Allah’a havale ediyoruz. Bu insanların şehrimizde söz sahibi olmak isterken, yıkan, ayrıştıran ve ötekileştiren bir tavır sergilemelerini Van TSO Yönetim Kurulu olarak kınıyoruz. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak, hangi yönetim kurulu üyemizden gelirse gelsin, iyi niyetli tüm gayret ve çabaları destekleme kararlığımız sürecektir. Bu çerçevede Cuma günü ‘rızık kapısı arayışımıza’ karşılık gelen etkinliğimiz her türlü sabote etme çabasına rağmen gerçekleşecektir” denildi.