DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

VAN TSO’da yeniden Kandaşoğlu dönemi: Amacımız Van’ı dünya markası yapmak

Son Güncelleme :

23 Ekim 2022 - 11:16

VAN TSO’da yeniden Kandaşoğlu dönemi:  Amacımız Van’ı dünya markası yapmak

VEYSİ POLAT

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na “Beyaz Liste” olarak 19 meslek komitesinden aday olan ve 10 komiteden birinci çıkarak başkan olan iş insanı Zahir Kandaşoğlu, “altın değerinde” diye tanımladığı 10 önemli projeyle kent ekonomisine hayat vereceklerini söyledi.

Van’da 2001-2011 yılları arasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan iş adamı Zahir Kandaşoğlu, kentin en renkli simalarından biri. 2010 yılında Diyarbakır’ın sevilen eski Valisi Münir Karaloğlu’nun Vanda görev yaptığı dönemde Van Valiliği, Van Belediye Başkanlığı ve Van Ticaret ve Sanayi Odası”nın (VANTSO) ortaklaşa düzenlediği “17. Van Asya İpekyolu Turizm Ticaret ve Sanayi Fuarı” kapsamında İstanbul’dan deve kervanını yola çıkarak kente getiren Kandaşoğlu, milletvekili adaylığı için koltuğundan istifa edince yerine Genel Sekreteri Necdet Takva geçmişti. Kandaşoğlu vekil seçilemeyince bir sonraki seçimde Takva’nın karşısında aday olmuş, ancak seçimi kazanamamıştı. Kandaşoğlu, dün yapılan VANTSO seçimlerinde işi sıkı tuttu ve 2 yıl boyunca çalmadık kapı bırakmadı. 5 bin seçmenin oy kullandığı seçimde bin 800 oy alarak, 19 meslek komitesinden 10’unu kazandı, Takva ve ekibi ise 9 komiteyi kazanarak muhalefete düştü.

Kandaşoğlu, daha Abori’ye anlattığı vizyonlarını, hedeflerini ve projelerini bu seçimde de temel argüman yaptı. Kentin iyi yönetilmediğini, tüccarların, esnafların sorunlarına sahip çıkılamadığı belirten Kandaşoğlu, Van için 10 temel vizyon proje hazırladı.

“Görev süresince ekip hem Van’ın proje deposu olacak hem de 724 proje üretecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyen Kandaşoğlu’nun projeleri şöyle:

Van Ekonomi Üniversitesi, Sınır Kapılarının Açık Kalması, Genç Girişimciler İçin Van TSO’da Proje Danışmanlık Ofisi, Sağlık Turizminin Gelişmesi (Van Serbest Sağlık Bölgesi), Kadınlar İçin İstihdam Projesi, Tekstilkent, Van-İpekyolu Ulaşım Kuşağı, Van Şehir Vizyonu, Van Mutfak Sanatları Akademisi, Van İş Akademisi.

 

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER