DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

VAN TSO’da seçim tartışması; Üyeler yeniden sandık başına gidecek

Son Güncelleme :

26 Ekim 2022 - 10:56

VAN TSO’da seçim tartışması; Üyeler yeniden sandık başına gidecek

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda (VANTSO) 22 Ekim günü gerçekleştirilen ve “Beyaz Liste”nin 10, “Mavi Liste”nin ise 9 meslek grubunu kazandığı seçimde flaş gelişme yaşandı.

Yüksek Seçim Kurulu, “Mavi Liste” adayı Necdet Takva’nın itirazı üzerine 1. Meslek Komitesi’nin seçim sonucunu iptal etti. Bu durumda 9-9 eşitliği önümüzdeki günlerde yapılacak seçim sonucu belirleyecek.

Beyaz Liste adayı iş insanı Zahir Kandaşoğlu, yaptığı açıklamada YSK’ya tepki gösterdi. Kandaşoğlu, “Böyle adalet olur mu ya! 100’e 96 kaybettiğimiz taşımacılık grubuna itiraz ediyoruz ret. Sarı Listenin 64’e 63 kaybettiği gruba itiraz ediliyor ret. Bizim 70’e 61 kazandığımız tarım ve hayvancılık grubuna itiraz ediliyor kabul. Adalet varsa 3 grupta da seçim tekrarlanır” dedi.

Mavi Liste adayı Necdet Takva ise seçime hile karıştırıldığını, özellikle Beyaz Liste yöneticilerinin üyeleri baskı altına almaya çalıştığını iddia etti.

Sarı Liste adayı Faruk Biner ise seçimin 19 grupta da yenilenmesini isteyerek, oda yönetiminin süreci yönetmede sınıfta kaldığını söyledi. “Biner, “Aylar süren uzun ve yorucu bir süreç oldu. Bütün rakiplerimizle, kentin esnafı ve tüccarıyla birlikte bunu yaşadık. Çalışmanın sonucunda demokrasinin gereği bir seçim yapıldı. Sonuçlar açıklandı. Biz yenilen taraf olduk. Evet, biz seçimi kaybettik ama utanılacak bir şey yapmadık. Varsa bir başarısızlık kendi üzerime alınıyorum. Çünkü arkadaşlarım aylarca bu işe emek verdiler. 22 Ekim saat 17:00 itibarıyla sonuçlar açıklanmaya başladı. Bu kentin birkaç gündür kilitlenmiş olması utanç vericidir. Bunlar esnafın duygularıyla oynayarak bu noktaya geldiler ama bugün geldiğimiz noktada kent kilitlenmiş durumda. Bugün yönetim kurulu kuruma gidemiyor, bir meclisi yok. Bizim temennimiz bir an önce hukukun yerini bulmasıdır. Bunun kentin gündeminden çıkması lazım. Ben inanıyorum ki kuruma uzun süre insanların güveni olmayacak” diye konuştu.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER