Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye’nin tek örnek projesi; Diyarbakır’daki Tekstilkent’te ilk tabela asıldı

ŞERİFE DENİZ/ABORİ  Türkiye’de ilk ve tek örnek Tekstil İhtisas OSB’sine ev sahipliği yapan Diyarbakır’da üretim için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Tekstilkent’e ilk tabela da asıldı. İnşaatına geçen yıl başlanan Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 129 Hektarlık bir alana sahip. 105 adet sanayi parseline sahip olan Tekstil İhtisas OSB’de 61 firma ile sözleşme yapıldı. […]

Türkiye’nin tek örnek projesi; Diyarbakır’daki Tekstilkent’te ilk tabela asıldı
  • 29 Mayıs 2020 08:56
  • 28 Nisan 2022 21:40

ŞERİFE DENİZ/ABORİ

 Türkiye’de ilk ve tek örnek Tekstil İhtisas OSB’sine ev sahipliği yapan Diyarbakır’da üretim için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Tekstilkent’e ilk tabela da asıldı.

İnşaatına geçen yıl başlanan Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 129 Hektarlık bir alana sahip. 105 adet sanayi parseline sahip olan Tekstil İhtisas OSB’de 61 firma ile sözleşme yapıldı. 1.2 milyar TL’lik yatırım yapan firmalar, 8 bin 687 kişiye istihdam sağlanacağı taahhüdünü verdi.

Diyarbakır’ı tekstil, giyim ve hazır giyim sanayisinde önemli bir üs haline getirecek olan OSB’de şu ana kadar dört firma üretim yapmaya hazır durumda. Bu firmalardan biri olan iç giyim firması SCM, Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde tabelasını asan ilk şirket oldu.