DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Şap kabusu geri döndü; Canlı Hayvan Pazarı kapatıldı

Son Güncelleme :

10 Haziran 2023 - 19:10

Şap kabusu geri döndü; Canlı Hayvan Pazarı kapatıldı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde şap hastalığının görülmesi üzerine Tosya Canlı Hayvan Pazarı, ikinci emre kadar kapatıldı. Tosya’da Özboyu köyünde bir besicide şap hastalığının görülmesiyle Canlı Hayvan Pazarı’nın Kurban Bayramı’nı da kapsayacak şekilde kapatıldığı belirtildi. Tosya ilçesinde 17 bin büyükbaş hayvan bulunuyor. Buna göre, Tosya’da şap hastalığının görülmesiyle 7 personel ile 13 bin 500 büyükbaş hayvan şu ana kadar aşılandı.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tosya Hayvan Sağlık Komisyonu Kararı Uyarınca şap hastalığı nedeniyle ilçemizde hastalığın buluşmasını ve yayılmasını önlemek amacıyla hayvan hareketlerinin kontrol altında alınması için Tosya Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı sürecini de kapsayacak şekilde ikinci bir emre kadar kapalı tutulacaktır” dedi.

Üç ay önce Diyarbakır, Batman, Kayseri, Denizli ve Ordu’daki hayvan pazarları şap hastalığı nedeniyle kapatılmış, iki hafta önce de tehlikenin geçmesi üzerine yeniden açılmıştı.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER