Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Üreticilerin yeni gözdesi ‘Rahibe fizan’ tavuğuna yoğun ilgi! En ucuzu 1000 TL’den alıcı buluyor

Haber Abori Türkiye’de popüler olan süs tavuğu yetiştiriciliği, ülke genelinde birçok kanatlı hayvanın üretilip yaygınlaşmasını sağladı. Kimi süs tavukları büyüklükleri, yumurta renkleri gibi konularla popüler hale gelirken, ‘rahibe fizan’ cinsi ise siyah gövdesi ve beyaz uzun saçları sayesindeki görünümüyle görenlerin ilgisini çekiyor. Tavuk güzellik yarışmalarının en gözde cinsi haline gelen rahibe fizan, bakımı en zor […]

Üreticilerin yeni gözdesi ‘Rahibe fizan’ tavuğuna yoğun ilgi! En ucuzu 1000 TL’den alıcı buluyor
  • 30 Mart 2019 23:23

Haber Abori

Türkiye’de popüler olan süs tavuğu yetiştiriciliği, ülke genelinde birçok kanatlı hayvanın üretilip yaygınlaşmasını sağladı. Kimi süs tavukları büyüklükleri, yumurta renkleri gibi konularla popüler hale gelirken, ‘rahibe fizan’ cinsi ise siyah gövdesi ve beyaz uzun saçları sayesindeki görünümüyle görenlerin ilgisini çekiyor. Tavuk güzellik yarışmalarının en gözde cinsi haline gelen rahibe fizan, bakımı en zor yapılan tavuk ve horoz türleri arasında. Fiyatı ortalama 500 TL olan rahibe fizan cinsi, üremelerinin zor ve az olması sebebiyle ticari olarak çok az kişi tarafından besleniyor.

Hobi tavuk yetiştiriciliği son dönemde yaygınlaşırken, ‘rahibe fizan’ cinsi tavuk, gövdesini kaplayan siyah ve kafasındaki beyaz tüylerle dikkat çekiyor. Ancak, bu tavuk, 1000 TL’ye kadar çıkan fiyatı, bakımın zorluğu ve az üremeleri nedeniyle az tercih ediliyor.