Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Oda ve Borsa seçimleri için start verildi ama…

VEYSİ POLAT 1 milyonu aşkın işverenin üye olduğu oda ve borsalardaki seçim takvimi start aldı. Seçim kararını alan ilk oda, İstanbul Ticaret Odası oldu. İTO, seçimlerin 1 Kasım 2022 tarihinde yapılacağını duyururken, Türkiye’nin bir çok kentinden TOBB’a seçim başvurusu yapıldı. 5174 Sayılı TOBB ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nda, oda ve borsa seçimlerinin 4 yılda bir […]

Oda ve Borsa seçimleri için start verildi ama…
  • 22 Ağustos 2022 00:46

VEYSİ POLAT

1 milyonu aşkın işverenin üye olduğu oda ve borsalardaki seçim takvimi start aldı. Seçim kararını alan ilk oda, İstanbul Ticaret Odası oldu. İTO, seçimlerin 1 Kasım 2022 tarihinde yapılacağını duyururken, Türkiye’nin bir çok kentinden TOBB’a seçim başvurusu yapıldı.

5174 Sayılı TOBB ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nda, oda ve borsa seçimlerinin 4 yılda bir Ekim ayında başlanıp, en geç Kasım ayında bitirilmesi hükmü bulunuyor. En geç kasım ayında kurulması gereken sandıkların bir önceki seçimde olduğu gibi ertelenebileceği gündemde.

Hatırlanacağı üzere 2017 Ekim-Kasım aylarında yapılması duyurulan oda ve borsa seçimleri, hükümetin aldığı kararla Nisan 2018’e ertelenmişti.

Hükümetin, aynı kararı bu yıl da alabileceği belirtiliyor.