DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Mehmet Dalkıran, GÜNTİAD Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Son Güncelleme :

07 Ocak 2023 - 12:44

Mehmet Dalkıran, GÜNTİAD Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

VEYSİ POLAT

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) Başkanı Mehmet Dalkıran, 28 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek 4’ncü Olağan Genel Kurul’da başkan adayı olduğunu açıkladı.

12 Aralık 2022 tarihinde toplanan GÜNTİAD Yönetim Kurulu, 4’ncü Olağan Genel Kurul’un 28 Ocak’ta yapılması kararını aldıktan sonra mevcut Başkan Mehmet Dalkıran aday olduğunu ilk kez açıkladı.

“GÜNTİAD KURUMSAL BİR KİMLİK KAZANDI”

Tekstil OSB’de faaliyet gösteren SCM’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına yaklaşık 150 tekstilci katıldı. Burada konuşma yapan GÜNTİAD Başkanı Mehmet Dalkıran, görev yaptığı 3 yıllık süreçte yürüttükleri faaliyetleri anlattı. Tekstil İhtisas OSB’nin kurulmasıyla sektörün her geçen gün ivme kazandığını ifade eden Dalkıran, GÜNTİAD’ın da yürüttüğü çalışmalarla sadece Diyarbakır’da değil, Türkiye genelinde hatırı sayılır bir noktaya geldiğini ve kurumsal bir kimlik kazandığını vurguladı.

“DİYARBAKIR MODANIN VE HAZIR GİYİMİN MERKEZİ OLACAK”

2022 Hazır Giyim ve Konfeksiyon Yatırım Teşvikleri Programı raporuna göre, Diyarbakır’ın 664 milyon 494 bin TL yatırımla Türkiye’de en fazla sabit yatırım çeken ikinci il olarak İstanbul’dan sonra ikinci olduğunu vurgulayan Dalkıran, yine istihdam boyutuyla 11 bin 409 kişiyle (%14.9) Ocak-Eylül ayı arasında Türkiye’de hazır giyim ve konfeksiyonda en fazla istihdam sağlayan kentin Diyarbakır olduğunu vurguladı.

“MARKALARIMIZI FUARLARDA TANITACAĞIZ”

Dalkıran, “İkinci etabın açılması; Ergani, Bismil ve Silvan’da tekstilkentlerin faaliyete geçmesiyle Diyarbakır hızla modanın ve tekstilin merkezi haline gelecektir. Yeni süreçte, yeni yüzlerle ve güçlü yönetimle sektörümüzdeki çıtayı daha fazla yukarıya çıkarmanın sözünü veriyoruz. UR-GE programlarıyla üyelerimize yeni pazarlar yaratma konusunda gayretlerimiz devam edecek. Fuarlara güçlü katılım göstererek bölgemizdeki markalarımızı daha iyi tanıtacağız. Amacımız, kutuplaşma olmadan, dargınlıkları bir kenara bırakarak ve herkesi kucaklayarak Güneydoğu Tekstil Dernekleri Federasyonu’nun öncülüğünü yapan derneğimiz GÜNTİAD’ı ve sektörümüzü daha ileriye götürmektir” diye konuştu.

185 ÜYE 28 OCAK’TA SANDIK BAŞINA GİDECEK

Batman, Mardin, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Kahramanmaraş’ta örgütlü olan GÜNTİAD’ın 185 üyesi bulunuyor. 4’ncü Olağan Genel Kurul, 28 Ocak 2023 tarihinde saat 10.00’da Demir Otel’de yapılacak.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER