Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mardin TSO Başkanı Tutaşı: Ticaret durma noktasına geldi

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020’yi “kötü bir yıl” olarak tanımladı. Tutaşı’nın Abori’ye değerlendirmesi şöyle: “Biz bölgemizde ekonomide yaşanan sorunlara ilişkin her zaman iyimserliğimizi korumak istiyoruz. Ancak zaten kötü olan ticaret hayatımız, pandemi ile birlikte neredeyse durma noktasına geldi. Mardin özelinde, pandemi yasakları nedeniyle turizmin bitmesi, […]

Mardin TSO Başkanı Tutaşı: Ticaret durma noktasına geldi
  • 30 Aralık 2020 03:23

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020’yi “kötü bir yıl” olarak tanımladı. Tutaşı’nın Abori’ye değerlendirmesi şöyle:

“Biz bölgemizde ekonomide yaşanan sorunlara ilişkin her zaman iyimserliğimizi korumak istiyoruz. Ancak zaten kötü olan ticaret hayatımız, pandemi ile birlikte neredeyse durma noktasına geldi. Mardin özelinde, pandemi yasakları nedeniyle turizmin bitmesi, kentimizi ayakta tutan turizm gelirlerimizin tamamen kaybolmasına neden oldu. Ne yazık ki, böylesi bir ortamda girdiğimiz 2021 yılından pek umutlu değiliz. Bir an önce pandemi sürecinin bitmesini ve normal halimize dönmeyi bekliyoruz.”