Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Japonya, Türkiye’yi “kara liste”den çıkardı 

Haber Abori Japonya, işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinden Türkiye’yi çıkardı. Dışişleri Bakanlığı, Japonya’nın kararını sevindirici bir adım olarak niteledi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Japonya’da 1 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe giren yabancıların oturma izinlerini düzenleyen yeni yasa kapsamında, yabancı işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinden Türkiye’nin çıkarılmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu adımın tarihi […]

Japonya, Türkiye’yi “kara liste”den çıkardı 
  • 1 Nisan 2019 19:33

Haber Abori

Japonya, işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinden Türkiye’yi çıkardı. Dışişleri Bakanlığı, Japonya’nın kararını sevindirici bir adım olarak niteledi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Japonya’da 1 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe giren yabancıların oturma izinlerini düzenleyen yeni yasa kapsamında, yabancı işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinden Türkiye’nin çıkarılmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu adımın tarihi ve köklü bağlara sahip olduğumuz Japonya ile aramızdaki dostane ilişkilerin ruhuna uygun olduğunu düşünüyoruz.”

Japonya yönetiminin ocakta yayımladığı, yabancı işçi alınmayacak ülkelerin listelendiği taslak bildiride Türkiye de yer almıştı.