Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Geliri 5 bin TL’den az olanlara üç bankadan kredi

HABER/ABORİ Koronavirüs salgınının ekonomik yaşama hasarını en aza indirmek için 23 Mart’ta bir destek paketi devreye sokan üç kamu bankası, bireysel ihtiyaç kredileri için de bir uygulama başlattı. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, aylık geliri 5 bin lirayı aşmayan hane halklarına uygun faizli kredi verecek. Bireysel müşteriler, 10 bin liraya kadar, altı ayı […]

Geliri 5 bin TL’den az olanlara üç bankadan kredi
  • 30 Mart 2020 15:35

HABER/ABORİ

Koronavirüs salgınının ekonomik yaşama hasarını en aza indirmek için 23 Mart’ta bir destek paketi devreye sokan üç kamu bankası, bireysel ihtiyaç kredileri için de bir uygulama başlattı. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, aylık geliri 5 bin lirayı aşmayan hane halklarına uygun faizli kredi verecek.

Bireysel müşteriler, 10 bin liraya kadar, altı ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek.

Daha önce açıklanan pakette 31 Mart son tarihli dönem sonu taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin söz konusu ödemeleri ertelenmişti.

Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan müşterilerimizin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma başlatılmıştı.

Personel maaşlarını, bu bankalar üzerinden ödeyen firmaların, şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla gelecek 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilmesi tedbiri alınmıştı.