Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DTSO’dan kadınların güçlendirilmesi için online eğitim

ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenen DTSO Bilim ve Eğitim Vakfı bünyesinde yürütülen proje kapsamında, kadın girişimcilerin ve ekonomik hayata katılmak isteyen kadınların desteklenmesi amacıyla eğitim programları başlatıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan Diyarbakır Sanayi Mektebi bünyesinde yürütülecek olan eğitim programları hakkında DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak bilgi verdi. […]

DTSO’dan kadınların güçlendirilmesi için online eğitim
  • 18 Ocak 2021 21:54

ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenen DTSO Bilim ve Eğitim Vakfı bünyesinde yürütülen proje kapsamında, kadın girişimcilerin ve ekonomik hayata katılmak isteyen kadınların desteklenmesi amacıyla eğitim programları başlatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan Diyarbakır Sanayi Mektebi bünyesinde yürütülecek olan eğitim programları hakkında DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak bilgi verdi.

Tayınlamak, göreve geldikleri 2 yıllık süre içinde üye işletmeler, kadınlar, gençler, engelliler vb. farklı hedef gruplarına yönelik hizmetler geliştirdiklerini,  işletmelerin üretim, hizmet süreçlerine katkı sunacak nitelikli insan kaynağının geliştirilmesi ve kadınların, gençlerin girişimcilik becerilerini geliştirmek amacıyla Diyarbakır Sanayi Mektebi’ni kurduklarını söyledi. Sanayi Mektebi bünyesinde 6 ayda 300 kişiye dış ticaret, hedef pazar ve ticari istihbarat, trafik mühendisliği, e-ticaret, drone pilotaj eğitimi, temel fotoğrafçılık vb. farklı dallarda eğitim programları düzenlendiklerini ifade eden Tayınlamak, Sanayi Mektebi bünyesinde eğitim programları için farklı üniversiteler ve meslek kuruluşları ile işbirlikleri sağladıklarını, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile imzaladıkları protokol ile ortak eğitim programları düzenleyeceklerini belirtti.

Tayınlamak sözlerini şöyle sürdürdü: “Diyarbakır Sanayi Mektebi bünyesinde kurduğumuz teknolojik altyapı ile düzenli olarak farklı alanlarda eğitim programları düzenliyoruz. ABD Büyükelçiliği’nden aldığımız destek ile Kadın Meclisimiz işbirliğinde kadınlara yönelik özel eğitim programları planladık. 13 farklı alanda TOBB ETÜ gibi akademik kurumlar işbirliğinde eğitim programları düzenleyeceğiz. Bu programlar; Mini MBA (İşletme Yöneticiliği), Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı, E-Ticaret E- İhracat, Pazarlama Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Sosyal Girişimcilik, Proje Döngü Yönetimi, İş Planı Hazırlama, Finansal Okuryazarlık, Takım Çalışması, Problem Çözme Becerileri, Sunum Teknikleri, Güçbirliği Şirketleri ve Kooperatifleşme.”

Tayınlamak, ilk eğitim programının 60 saatlik Mini MBA (İşletme Yöneticiliği) Eğitimi olduğunu, 18 Ocak – 10 Mart 2021 tarihleri arasında online olarak uygulanacağını, bu eğitim için www.elcezeriinovationacademy.com aracılığıyla başvuruların yapılabileceğini aktardı. DTSO tarafından Diyarbakır Sanayi Mektebi bünyesinde düzenlenecek tüm yüz yüze ve online eğitimlere www.elcezeriinovationacademy.com üzerinden başvuru yapılabileceğini, aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden de tüm eğitimlerin paylaşıldığını aktardı.

Tayınlamak ayrıca yerelde farklı kurumlar ile de eğitim alanında işbirliği sağlandığını, işletmelerden, kurumlardan ve bireylerden alınan eğitim taleplerine göre farklı tematik alanlarda, farklı hedef gruplarına yönelik online ve yüz yüze eğitim programları düzenleneceğini sözlerine ekleyerek, yerelden ve bölgeden eğitimler için alınan her türlü talebi değerlendireceklerini sözlerine ekledi.