Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DTSO ve DTB’den istismarcılara gözdağı: Halkımızı istismar edenler cezasız kalmayacak

HABER/ABORİ Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların menfaatlerine aykırı davranan kişi ve kurumlara karşı teyakkuzda olacaklarını belirterek, +Temizlik ve hijyen başta olmak üzere diğer tüketim malları satışlarında artış yaparak vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacaklarını” duyurdu. DTSO ve DTB tarafından yapılan ortak açıklamada, […]

DTSO ve DTB’den istismarcılara gözdağı: Halkımızı istismar edenler cezasız kalmayacak
  • 16 Mart 2020 16:17

HABER/ABORİ

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların menfaatlerine aykırı davranan kişi ve kurumlara karşı teyakkuzda olacaklarını belirterek, +Temizlik ve hijyen başta olmak üzere diğer tüketim malları satışlarında artış yaparak vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacaklarını” duyurdu.

DTSO ve DTB tarafından yapılan ortak açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ne yazık ki ülke genelinde bazı firmaların, Koronavirüsü fırsat bilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uyguladığı, bazı ürünleri ise stoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğu ilgili kurumlar tarafından tespit edilmiştir. Fahiş fiyatlarla ilgili Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli açıklamalar yapılmış ve tespiti yapılması durumunda yasal işlemlerin başlatılacağı ifade edilmiştir. Bilinmesi gerekir ki Diyarbakır Ticaret Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı Oda ve Borsa olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız. Bu çerçevede ticari ahlak kurallarına uyan ve süreci fırsata çevirmeyen ilimiz tüccar ve esnaflarımıza teşekkür ederiz.”