Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DTB ve DTSO, Halkbank ile işbirliği protokolü imzaladı

Tedarik zincirinin güvenli işlemesi için TOBB ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” kapsamında, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) üyelerine yönelik Halkbankası ile ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkanı sağlayacak olan iş birliği protokolü imzalandı. Yapılan iş birliği protokolü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi […]

DTB ve DTSO, Halkbank ile işbirliği protokolü imzaladı
  • 6 Ocak 2021 12:30

Tedarik zincirinin güvenli işlemesi için TOBB ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” kapsamında, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) üyelerine yönelik Halkbankası ile ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkanı sağlayacak olan iş birliği protokolü imzalandı.

Yapılan iş birliği protokolü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya,Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Halkbankası Bölge Koordinatörü Tuncay Baytaşoğlu,Halkbank Bölge Pazarlama Müdürü Yücel Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

Protokol ile ilgili konuşan DTB Başkanı Engin Yeşil, alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önün açıldığını belirterek, “Üyelerimiz bu sayede çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde malını satabilecek. Sattığımız mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alacağız. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapacak. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak”dedi.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya ise, “Satıcıya tahsilat güvencesi ve alıcıya 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunacak anlaşmadan Oda ve Borsaya kayıtlı işletmeler yararlanabilecek. TOBB logolu ‘Paraf Ticari Kart’ sahibi olacak olan işletmelere, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkanı sağlayacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açan bu protokol ile üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabilecekler. Halk Bankası ile imzaladığımız iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

instagram likes kaufen