DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakırlı sanayicilerin destek paketi beklentisi

Son Güncelleme :

19 Haziran 2020 - 15:29

Diyarbakırlı sanayicilerin destek paketi beklentisi

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanvekili Mustafa Fidan, hükümetin işletmelere yönelik KGF kredi desteğinin “can suyu” niteliğinde olduğunu belirterek, toparlanma süreci için yeni destek paketinin açıklanmasını istedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün (Covid-19) sosyal yaşam kadar ekonomik yaşamı da olumsuz etkilediğine dikkat çeken Diyarbakır OSB Başkanvekili Mustafa Fidan, pandemi sürecinde sanayicilerin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi.

Güneydoğu Ekspres’e konuşan iş adamı Fidan, pandemi sürecinde OSB olarak sekiz kişiden oluşan bir ekip kurduklarını ve 262 fabrikayı dezenfekte ettiklerini söyledi.

FABRİKALARDA SOSYAL MESAFELİ DÖNEM

Pandemiye karşı alınan tedbirler kapsamında 2.5 ay boyunca kapalı kalan işletmelerin 1 Haziran itibariyle yeniden üretime başladıklarını ifade eden Fidan, “Tüm işletmelerimiz pandemiye karşı tüm tedbirlerini almış durumda. Fabrikalarda sosyal mesafe kuralına göre yeni dizaynlar yapıldı ve tüm işçiler maskeyle çalışıyor. Geçen hafta İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucu yaklaşık 7 bin kişinin çalıştığı OSB’mizde sağlık taraması yapıldı ve herhangi bir vakaya rastlanmadı” dedi.

“SANAYİCİLERİMİZ EK DESTEK PAKETİ BEKLİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Koronavirüs Ekonomik Tedbirler Paketi” kapsamında işletmelere KGF desteği verildiğini hatırlatan OSB Başkanvekili Mustafa Fidan, “Bu destek sanayicilerimize, esnafımıza adeta bir can suyu oldu. Bu konuda hükümetimize teşekkür ediyoruz. Yeniden üretime başlayan işletmelerimiz, kapalı kaldıkları 2.5 aylık sürecin boşluğunu kapatmak için tam kapasite çalışıyor. Sanayicilerimizin toparlanması için yeni bir can suyuna daha ihtiyaç var. Sanayicilerimizin beklentisi de o yönde” diye konuştu.

Mustafa Fidan, vatandaşları pandemiye karşı duyarlılığa davet ederek, “Normalleşme süreci ile birlikte bir rehavet başladı. Vatandaşlardan ricamız lütfen kurallara uyalım. Maskesi dolaşmayalım, sosyal mesafe kuralına uyalım, gerekmedikçe dışarı çıkmayalım” dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER