Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’ın başarılı firması DİSA Kulp, ABD’de de görücüye çıkıyor

VEYSİ POLAT Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde DİSA Kulp markasıyla 120’den fazla mobilya profili ve çekmece kulplarını 25 ülkeye ihraç eden Meya Alüminyum A.Ş, ABD’nin Atlanta kentinde düzenlenecek “IWF Atlanta 2022 Fuarı”nda görücüye çıkıyor. ABD’de ilk olarak Temmuz 2019’da Las Vegas şehrinde AWFS Las Vegas 2019 Fuarı’na katılan Meya Alüminyum, bugün Atlanta’da başlayacak fuarda, Diyarbakır’da üretilen […]

Diyarbakır’ın başarılı firması DİSA Kulp, ABD’de de görücüye çıkıyor
  • 23 Ağustos 2022 01:07

VEYSİ POLAT

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde DİSA Kulp markasıyla 120’den fazla mobilya profili ve çekmece kulplarını 25 ülkeye ihraç eden Meya Alüminyum A.Ş, ABD’nin Atlanta kentinde düzenlenecek “IWF Atlanta 2022 Fuarı”nda görücüye çıkıyor.

ABD’de ilk olarak Temmuz 2019’da Las Vegas şehrinde AWFS Las Vegas 2019 Fuarı’na katılan Meya Alüminyum, bugün Atlanta’da başlayacak fuarda, Diyarbakır’da üretilen ürünleri sergileyecek. Ortadoğu, Asya ve Avrupa’da 25 ülkeye ihracı bulunan şirketin sahibi ve Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Azizoğlu, Abori’ye yaptığı açıklamada, “Yeni konjoktörümüzde Avrupa pazarına girmek vardı. Onu başardık. Şimdi de ABD pazarına girmek istiyoruz. Diyarbakır OSB’mizde ürettiğimiz ürünlerimizi ABD’deki şirketlerin beğenisine sunacağız” diye konuştu.

2007’de şehir merkezinde 150 metrekarelik bir yerde faaliyete başlayan Meya Alüminyum, kısa sürede Doğu ve Güneydoğu’da ciddi bir pazara ulaştı. Bayiliklerle birlikte 2009’da İstanbul’da iki şube açan firma, 2011’de Diyarbakır OSB’de 5 bin metrekarelik bir alanda faaliyetine başladı. Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle iş sahasını genişleten Meya Alüminyum, DİSA Kulp markasıyla ürettiği mobilya profilleri ve çekmece kulplarını, “Mükemmelliğe Dokunun” sloganıyla 3 kıtada 25 ülkeye ihraç ediyor.