Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da oda ve borsadan müşterek toplantı

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), ortak yönetim toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda DTSO ve DTB’den kent için birliktelik vurgusu yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Odalar ve Borsalar kanunu gereği dört ayda bir yapılması gereken Oda/Borsa Müşterek toplantısına, DTB Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Oda/Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri […]

Diyarbakır’da oda ve borsadan müşterek toplantı
  • 11 Mart 2021 13:01

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), ortak yönetim toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda DTSO ve DTB’den kent için birliktelik vurgusu yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Odalar ve Borsalar kanunu gereği dört ayda bir yapılması gereken Oda/Borsa Müşterek toplantısına, DTB Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Oda/Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Engin Yeşil, Oda ve Borsa olarak birlikte hareket etmenin önemine dikkat çekerek, “Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odamız ile Diyarbakır Ticaret Borsamız kurulduğu günden bu güne göstermiş olduğu birlik ve beraberlik örneği taktire şayandır. Oda/Borsa Müşterek toplantılarımızda birlikte alacağımız kararlar ve atacağımız adımlarla çok daha iyi işlere imza atacağımıza inancım sonsuzdur. Burada alınacak kararların şimdiden  ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise Oda ve Borsanın birlikteliğinin, geçmişten gelen bir kültür olduğunu dile getirerek, “Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var, bu birliktelik kamu çalışmalarını da tetikliyor” dedi.

Toplantıda kentte kurulması planlanan Lojistik Merkez çalışmaları ele alınarak, Lojistik Merkez bünyesinde kurulması düşünülen Hububat ve Pamuk Lisanslı depoculuk ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Konuya ilişkin DTSO ile DTB ortaklığında kurulacak ortak şirket marifetiyle çalışma yürütülmesi kararı alındı.