DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır’da Aras Bey Auto açılıyor

Son Güncelleme :

05 Eylül 2023 - 20:57

Diyarbakır’da Aras Bey Auto açılıyor

VEYSİ POLAT

Diyarbakır ve İstanbul’da tekstil sektöründe üretim yapan ve istihdama ciddi katkısı bulunan Erganili iş insanı Selahattin Akdemir, “Aras Bey Auto” adında oto galeri açıyor. Yarın yapılacak açılışa kentteki Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile çok sayıda iş insanı katılacak.

ÇOCUK YAŞTA İŞ HAYATINA ATILDI

1981 yılında Ergani’nin Çiçeköz Köyü’nde dünyaya gelen Selahattin Akdemir, ortaokul eğitimini yarıda bırakıp, kardeşleriyle birlikte henüz çocuk yaşta baba yüküne omuz atmış bir isim. O dönem köyün temel geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılıkla uğraşan Akdemir, 18 yaşında gittiği İstanbul’da tekstil sektöründe iş hayatına atıldı. Esenler’deki atölyelerde fason dikim işinde çalışan Selahattin Akdemir, askerlik görevini yaptıktan bir süre kendi işini kurmaya devam etti. 9 yıllık atölyecilik deneyimi ve elde ettiği birikimle 2006’da küçük bir dükkanda kot üretimine başladı. İlk deneyimi başarısız olunca işyerini kapattı ancak pes etmedi. Bu kez 15-20 kişiyi istihdam ettiği Sel Teks firmasıyla kot dikmeye devam etti. Daha sonra piyasada elde ettiği deneyimle bu kez 60-70 çalışan ile 2009’da Es Tekstil firmasının başına geçti. Ortalıktan ziyade aile şirketi ile tek başına yola devam etme kararı aldığında yıl 2012’ydi. Es Tekstil’den ayrılınca bu kez soyadını taşıyan Akdemir adıyla kumaş pantolonlarda, takım elbiselerde, polar türü giysilerde gizli cep anlamına gelen fleto cep otomat açma ve kapama üretimine başladı. Aylık 70 bin ürün kapasiteyle üretime devam eden Akdemir Fleto Tekstil’de 20 kişi istihdam ediliyor.

DİYARBAKIR’A DÖNÜŞ KARARI ALDI        

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve 16. Meslek Komitesi Üyesi olan iş insanı Selahattin Akdemir, 2019’da dönüş yaptığı memleketi Ergani’de iki yeğeni ile birlikte Akçino Tekstili kurdu. Daha sonra Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap’ta 2 bin metrekarelik alanda fabrikasını açan Akdemir, 30 kişiyle başladığı istihdamını kısa sürede 120’ye çıkardı. Firma, Lc Waikiki firmasının penye ürünlerini dikiyor.

TEKSTİLDEN OTOMOTİV SEKTÖRÜNE GEÇİŞ YAPTI

24 yıllık tekstil sektörü serüvenine nokta koyan iş insanı Selahattin Akdemir, şimdi 8 aylık oğlunun adını taşıyan Aras Bey Auto ile kentte farklı bir sektöre giriş yapmaya hazırlanıyor. Elazığ Yolu üzerindeki Aras Bey Auto’nun resmi açılışı yarın saat 16.00-19.00 saatleri arasında yapılacak. Açılışa Diyarbakır OSB Başkanı Mustafa Fidan, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, GÜNTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda iş insanı katılacak.

“ARAS BEY AUTO İLE GÜVENLİ ALIM-SATIM YAPILACAK”

Tekstilden kısmi olarak ayrılmasının nedeni olarak “sektördeki şartların değişimi” gösteren iş insanı Selahattin Akdemir, “Otomotiv sektörüne geçiş ani bir karar değil aslında. Daha önce planlamamıza dahil ettiğimiz bir durumdu. Son yıllarda tekstil sektöründe yaşanan sıkıntılar nedeniyle oto galeri açmayı erkene aldık” dedi.

“ARAS BEY AUTO’NUN FARKINDALIĞI OLACAK”

Aras Bey Auto’da her bütçeye uygun araç bulunduracaklarını ifade eden Akdemir, “Aras Bey Auto’nun bir farkındalığı olacak. Araçlarımız garantili bir şekilde teslim edilecek. Aracı müşterilerimize teslim etmeden önce araçların tüm bakımları yapılacak. Aracını alan gönül rahatlığı ile binip gidecektir. Her bütçeye uygun araçlarımız olacak. Son zamanlarda dolandırıcılık olaylarına karşı oluşan güvensizliği ortadan kaldırmak için de Noter Havuzu sistemiyle araç alım ve satışlarını gerçekleştireceğiz. Bu anlamda alan da satan da güvende olacak” diye konuştu.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER