Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Ticaret Borsası tek adayla seçime gidiyor

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), 1 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştireceği seçimde başkanlık yarışına mevcut başkan Engin Yeşil’le tek adayla gidiyor. Seçime “Mavi Liste” olarak gittiklerini açıklayan Başkan Engin Yeşil, şunları söyledi: “91 yıllık geçmişe sahip, ilimizin en köklü kurumlarından olan Diyarbakır Ticaret Borsası’nın seçim takvimi 1 Ekim 2022 olarak belirlenmiştir. Bizler de yapılacak olan seçimde Mavi […]

Diyarbakır Ticaret Borsası tek adayla seçime gidiyor
  • 13 Eylül 2022 13:31

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), 1 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştireceği seçimde başkanlık yarışına mevcut başkan Engin Yeşil’le tek adayla gidiyor.

Seçime “Mavi Liste” olarak gittiklerini açıklayan Başkan Engin Yeşil, şunları söyledi: “91 yıllık geçmişe sahip, ilimizin en köklü kurumlarından olan Diyarbakır Ticaret Borsası’nın seçim takvimi 1 Ekim 2022 olarak belirlenmiştir. Bizler de yapılacak olan seçimde Mavi Liste olarak adayız.

Bilindiği üzere özellikle son 2 yılda yaşanan küresel pandemi ve savaşlarla birlikte ülkemiz ve dünya sıkıntılı ve zorlu bir süreçten geçmiştir. Ancak bütün yaşanan sıkıntılara rağmen Diyarbakır Ticaret Borsası olarak gerek üyelerimizin hak ve menfaatini gerekse de kentimizin ihtiyaçlarını bütün kamu kurum ve kuruluşları, iş örgütleri, sivil toplum kuruluşları ile eş güdüm içinde korumaya ve geliştirmeye çalıştık. Oluşturduğumuz diyalog kanallarının hem TOBB bünyesinde hem de iş dünyası ve kamu kuruluşları nezlinde kökleştiğini görmek bizleri mutlu etmektedir.

Gıda ve tarımın ne kadar değerli ve stratejik kaynaklar olduğu güncel küresel deneyimlerle kanıtlanmıştır. Bu anlamda ilimiz tarımının geleceğe taşınmasında ve Diyarbakır Ticaret Borsasında faaliyet yürüten üyelerimiz başta olmak üzere ilimizdeki bütün üreticilerin ve paydaşların haklarının korunup, geliştirilmesinde bizlere büyük sorumluluklar düştüğünün bilincindeyiz.

01.04.2018 tarihinden günümüze, bu bilinç ve sorumlulukla yürütmüş olduğumuz Diyarbakır Ticaret Borsası’nın 01.10.2022 tarihinde yapılacak olan seçimlerinde siz değerli üyelerimizden Mavi Liste’ye desteklerinizi bekliyor, bugüne kadar vermiş olduğunuz desteklerden ötürü her bir üyemize teşekkür ediyoruz.”