Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Tekstil İhtisas OSB’de dört fabrika üretim yapmaya hazır

HABER/ABORİ Türkiye’de ilk ve tek örnek Tekstil İhtisas OSB’ine ev sahipliği yapan Diyarbakır’da üretim aşaması başlıyor. İnşaatına geçen yıl başlanan Diyarbakır Tekstil OSB’de şu ana kadar dört firma hazırlıklarını tamamladı. Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dalkıran ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,Tekstil İhtisas Organize […]

Diyarbakır Tekstil İhtisas OSB’de dört fabrika üretim yapmaya hazır
  • 20 Mayıs 2020 11:58
  • 20 Mayıs 2020 13:31

HABER/ABORİ

Türkiye’de ilk ve tek örnek Tekstil İhtisas OSB’ine ev sahipliği yapan Diyarbakır’da üretim aşaması başlıyor.

İnşaatına geçen yıl başlanan Diyarbakır Tekstil OSB’de şu ana kadar dört firma hazırlıklarını tamamladı. Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dalkıran ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapan firma yetkilileriyle bir araya geldi.

KAYA: TEKSTİLDE ÜS HALİNE GELECEĞİZ

Tekstil OSB’de gelinen aşamaya ilişkin bilgi veren DTSO Başkanı Kaya, Tekstil OSB’de fabrikaların üretim yapmaya hazır olduklarını söyledi. Tekstil OSB’de fabrikaların hızla yükseldiğini belirten Kaya, “Tekstil OSB’ye yatırım yapan firmalarla sürekli bir araya gelip, yaşadıkları en küçük sorunlarıyla yakından ilgilenip çözüyoruz. Diyarbakır tekstil, giyim ve hazır giyim sanayisinde önemli bir üs haline gelecek” dedi.

DALKIRAN: DİYARBAKIR’DA TEKSTİLDE BÜYÜK BİR İVME KAZANACAĞIZ

GÜNTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dalkıran ise, Tekstil OSB’de koronavirüsün yarattığı olumsuz etkilere rağmen yatırımcıların inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 4 yatırımcı firmanın üretim yapmaya hazır olduğunu söyledi. Dalkıran, diğer yatırımcı firmaların da inşaat çalışmalarına bayram sonrası başlayacaklarını ve bundan sonra Diyarbakır’da tekstil sektörünün büyük bir ivme kazanacağını ifade etti.