Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır OSB’de 15 işçide koronavirüs çıktı

ŞERİFE DENİZ/ABORİ Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan 15 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Gelişme üzerine fabrikadaki tüm personel için karantina kararı çıktı. Kent merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Diyarbakır OSB’deki 200’ü aşkın fabrikanın yüzde 80’i, pandemi nedeniyle üretime ara vermişti. Alınan bilgiye göre üretime devam eden bir fabrikada bazı işçilerde koronavirüs […]

Diyarbakır OSB’de 15 işçide koronavirüs çıktı
  • 28 Mayıs 2020 21:18
  • 28 Nisan 2022 21:46

ŞERİFE DENİZ/ABORİ

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan 15 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Gelişme üzerine fabrikadaki tüm personel için karantina kararı çıktı.

Kent merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Diyarbakır OSB’deki 200’ü aşkın fabrikanın yüzde 80’i, pandemi nedeniyle üretime ara vermişti. Alınan bilgiye göre üretime devam eden bir fabrikada bazı işçilerde koronavirüs belirtisi görülünce işçilere test yapıldı. 15 işçinin testi pozitif çıkarken, tüm çalışanlara karantina kararı alındı ve fabrika yetkililer tarafından dezenfekte edildi.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan işçilerin tedavisine başlanıldığı ve ailelerinin de karantinaya alındığı öğrenildi.