DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır OSB Başkanı Fidan: Fabrika sayısı 386’ya, istihdam 14 bine yükseldi

Son Güncelleme :

30 Aralık 2022 - 21:31

Diyarbakır OSB Başkanı Fidan: Fabrika sayısı 386’ya, istihdam 14 bine yükseldi

VEYSİ POLAT

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, 4 etaptan oluşan OSB’deki yatırımcı sayısının 386’ya, istihdam sayısının da 14 bine ulaştığını söyledi.

Diyarbakır’ın üretim merkezi olan OSB, her geçen yıl işletme sayısını artırarak, kentin kalkınmasına ve istihdamına katkı sunmaya devam ediyor. Abori’ye özel mülakat veren Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, “Diyarbakır’da ikinci dönem başkanlık görevini, yönetim kurulumuz ve müteşebbis heyetimizdeki arkadaşlarımla birlikte tekrar yürütmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aslında bu mutluluk, kent sanayimizin yakaladığı pozitif ivmeden kaynaklanıyor.  Ve bu başarı, sadece yönetim kurulumuzun değil, tüm sanayicilerimizin birlik, beraberliğinden ve teveccühlerinden kaynaklanıyor” dedi.

 

“HEDEFİMİZ YATIRIM, ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACATTIR”

“Önümüze, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat hedefi koyduk. Bu doğrultuda sanayicilerimize hizmet veriyoruz” diyen Fidan, görev yaptıkları ilk dönemde  istihdam sayısının 6 bin 500, faal olan fabrika sayısının da 180 olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

“Şu an istihdam sayısı 14 bine ulaştı. Üretimdeki firma sayımız da 267. İnşaat halindeki tahsisli firma sayısı 64, proje halinde tahsisli firma sayısı 42, daha önce tahsis edilen ancak çeşitli nedenlerden dolayı üretime geçemeyen, ya da üretime geçmiş ancak bazı nedenlerden dolayı üretimin durduran firma sayısı da 13. Yani şu an 4 etaptaki firma sayısı 386’dır. 4 etaptan olan OSB’miz, toplam 915.8 hektardır.

“5. ETAP İLE BİRLİKTE İSTİHDAM SAYISI 25 BİNE YÜKSELECEK”

Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, toplam 270.4 hektardan oluşan 5. etap için Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmelere başladık. Allaha çok şükür, bu girişimlerimiz, devlet büyüklerimizin de desteği ile lehimizde sonuçlandı. 5. Etap yer seçimi için 05.10.2022 tarihinde toplantı yapılarak, katılımcılardan nihai görüşleri alınmak üzere 1 aylık süre verilmesi kararı alındı ve surecin tamamlanmasını bekliyoruz. 5. Etap harita ve jeoloji raporu çalışmalarını tamamlandık. Bir aylık sürenin tamamlanmasından sonra bakanlık, yer seçimi kesinleştirme yazısını tarafımıza bildirecek. Yazı ulaştıktan sonra da mera vasıf değişiklik çalışmalarına başlayacağız. Allah’ın izniyle en kısa sürede 5. Etabı da sanayicilerimizin yatırım yapmasına elverişli hale getireceğiz. 4 ve 5. etabın faaliyete girmesiyle birlikte çalışan sayısının 25 bin civarına çıkmasını umut ediyoruz.”

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER