DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural oldu

Son Güncelleme :

04 Kasım 2022 - 17:12

Diyarbakır İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural oldu

4 yıllık görev süresi dolan “Diyarbakır İş Konseyi” gelecek 4 yıllık süreç için yeniden oluşturuldu. Kentin farklı simalarının katılımıyla yapılan toplantıda konsey başkanlığına Mustafa Vural seçildi.

Diyarbakır İş Konseyi toplantısında konuşan iş insanı Burç Baysal, “2013 yılında sadece Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları tarafından oluşturulan Diyarbakır İş Konseyi 2018 yılından sonra konsey yapımız daha da genişledi. İş Konseyi içerisinde hem dernek başkanlarımız hem de iş insanlarımız ve şahsiyetlerden oluşan bir yapı haline dönüştürüldü. 2018-2022 dönemi içerisinde bütün konsey üyelerinin desteğiyle birlikte başkanlığını yürüttüm. Bugün burada başkan olarak sizlerle son toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 2022’nin son çeyreğine girdiğimiz bu dönemde kentimiz iş dünyası olarak 2 tane çok önemli seçim atlattık. Yeni oluşan Oda/Borsa Yönetim Kurullarının kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki 4 yıllık dönemi daha verimli geçirmelerini diliyorum. Konseyimiz kentin ekonomisini bir şekilde tartışılan bir ortam haline çevirmek ve buradan kentimizdeki iş dünyamızın içerisindeki örgütlü yapılara yön vermek amacıyla kurulmuş bir yapıdır. Geçtiğimiz dönem içerisinde finansa erişim, Organize Sanayi Bölgelerinin durumu, kentin tanıtımı ve merkezi hükümetin aldığı ekonomik kararlarla ilgili kentimiz adına açıklamalarda bulunduk. Yeni Konsey Başkanımız ve Konsey Üyelerimize başarılar diliyorum” dedi.


Daha sonra konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “Değerli İş Konseyi Üyeleri; Odamız ve şahsım adına hepinize hoş geldiniz diyorum. İki hafta önce kaybettiğimiz kentimizin çok değerli bir iş insanını, Diyarbakır sevdalısını, Odamız ve birçok sivil toplum örgütünün kurucusu, yöneticisi, abisi olan Raif Türk’ü anmakla başlamak istiyorum. Bu kente birçok kalıcı eser bıraktı. Saygıyla anıyor, rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun.  İş Konseyi sadece DTSO’nun tek başına kurduğu bir yapı değil, kentimizdeki sivil toplum örgütlerinin, siz değerli şahsiyetlerin ortak aklıyla kurulmuş bir yapıdır. 2018 yılında Oda yönetimini devir aldığımızda ilk olarak bu yapıyı gündemimize aldık ve çalışmalarımıza başladık. Çünkü TOBB bünyesinde de benzer bir yapı var, orada da ülkenin saygın iş insanlarının görüş ve önerilerinden yararlanmak amacıyla sektör meclisleri oluşturulmuş. Bu meclislere yereldeki Oda veya Borsalardan da görüş alınmak suretiyle seçimlere katılmayan veya katılmak istemeyen ama ülke ekonomisinde söz sahibi iş insanları davet edilerek onların görüş ve önerileri alınmaktadır. Bu daha katılımcı bir yönetim anlayışı hakim kılınmasının önünü açmaktadır. Bu meclislerden birinde TOBB Sağlık Hizmetleri Meclisi’nde ilimiz iş insanlarından Turan Odabaşı’da yer almaktadır.
Biz de 2018 seçimlerinde buna benzer bir yapı kurmayı hedefleyerek o zamanki DİSİAD Başkanımız sayın Burç Baysal olmak üzere kentteki meslek örgütleri, sivil toplum örgütleri ve değerli şahsiyetleri ile konseyimizi kurduk. Dört yıllık çalışma sürecinde konsey üyelerimizin değerli görüş ve önerilerinden büyük fayda gördük. Destekleri bizi daha güçlü kıldı. Bugün burada da siz değerli katılımcılarımızla önümüzdeki 4 yıl için görev yapacak olan konseyimizi kurmuş olacağız. Katılım sağlamanızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum.
Kutuplaşmanın en üst düzeye ulaştığı, kentimizin yönetişim anlayışında sıkıntıların yaşandığı bir dönemde kentin bütün kesimlerini temsil eden siz değerli iş insanlarımızla kuracağımız bu yapının yapacağı çalışmalar çok daha büyük önem taşıyacaktır.
Geçen 4 yıllık süreçte konseyin başkanlığını yapan ve bugün görevi yeni bir arkadaşımıza bırakacak olan sayın Burç Baysal ve tüm konsey üyelerine teşekkür ediyorum, yeni seçilecek Konsey başkanı ve üyelerine de başarılar diliyorum.”

Yeni seçilen Diyarbakır İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural, Diyarbakır’da bir bayrağı taşımak bir bayrağı devralmak oldukça zor bir durum olduğunu ifade ederek, “Diyarbakır dışında sivil toplum birlikteliğini esas olan başka bir kent yoktur. Diyarbakır bu konuda kendine münhasır bir kent. Konsey üyelerimizin katkı ve desteğiyle umarım Diyarbakır’ı istenilen yere getirmeyi başarırız. Sivil toplum bir kentin kalkınmasında çoğu zaman devlet ve hükümetlerden daha fazla rol üstlenerek, kentin ekonomisinde etkin ve belirleyici rol oynuyor. Bizleri böyle önemli bir görevde layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER