Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DİMDER Başkanı Elaldı: Güçlü temsiliyet için Yeşil Liste’den adayız

Diyarbakır’da bu yıl kurulmasına karşın 200’ü aşkın üyesi ve inşaat sektörü ile ilgili sorunların çözümü için lobi faaliyetleri ile dikkat çeken Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği (DİMDER), 2 Ekim’de yapılacak DTSO seçimlerinde tercihini “Yeşil Liste”den yana kullanacak. Abori’ye konuşan DİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Elaldı, DTSO’nun kentte temsiliyeti yüksek olan bir ticari kurum olduğunu ifade ederek, […]

DİMDER Başkanı Elaldı: Güçlü temsiliyet için Yeşil Liste’den adayız
  • 28 Eylül 2022 10:11

Diyarbakır’da bu yıl kurulmasına karşın 200’ü aşkın üyesi ve inşaat sektörü ile ilgili sorunların çözümü için lobi faaliyetleri ile dikkat çeken Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği (DİMDER), 2 Ekim’de yapılacak DTSO seçimlerinde tercihini “Yeşil Liste”den yana kullanacak.

Abori’ye konuşan DİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Elaldı, DTSO’nun kentte temsiliyeti yüksek olan bir ticari kurum olduğunu ifade ederek, “Biz de DİMDER olarak bu kurumun seçimlerinde toplumsal bir uzlaşıyla Yeşil Liste’yle beraber hareket etme kararı aldık. 3 ve 9. Grupta taahhüt ve yapısal sektörde inşaat sektörünün temsiliyeti burada daha fazla. Diğer gruplara da etkimiz oluyor. DİMDER olarak bu gruplarda çıkardığımız adaylar şu anda sahada çalışmalarını yürütüyor. 3 ve 9’dan toplam bizim meslek komitesiyle birlikte 13 adayımız var. DİMDER’in amacı Türkiye çapında sektörün problemlerini TSO üzerinden sesini daha güçlü duyurmak. Daha önce TSO’da inşaat sektörüyle ilgili çok ciddi çalışmalar yapılamıyordu. Bu bizim sektördeki arkadaşların oradaki temsiliyetinin az olmasından kaynaklıydı. Kamu müteahhitleri ve yap/sat sektöründeki imar problemlerini, yapı problemlerini TSO üzerinden TOBB’a ve daha genele ulaştırmaktır” dedi.

DİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Elaldı, toplumsal birliktelik için tüm üyeleri Yeşil Liste’ye destek vermeye çağırdı.