Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dicle Elektrik, seçimde teyakkuza geçti

Dicle Elektrik, yerel seçimler öncesinde, elektrik tedarikinde aksaklık yaşanmaması amacıyla Koordinasyon Merkezi kurdu. Dicle Elektrik tarafından dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt’te 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde gerekli tüm tedbirler alındı. Aksaklık ihtimallerine karşı anında müdahale edebilmek için sorumluluk bölgesinde 1387 personelden oluşan 535 ekip görevlendiren Dicle Elektrik, […]

Dicle Elektrik, seçimde teyakkuza geçti
  • 27 Mart 2024 09:50
  • 9 Nisan 2024 00:55

Dicle Elektrik, yerel seçimler öncesinde, elektrik tedarikinde aksaklık yaşanmaması amacıyla Koordinasyon Merkezi kurdu.

Dicle Elektrik tarafından dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt’te 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesinde gerekli tüm tedbirler alındı. Aksaklık ihtimallerine karşı anında müdahale edebilmek için sorumluluk bölgesinde 1387 personelden oluşan 535 ekip görevlendiren Dicle Elektrik, şirket bünyesinde Koordinasyon Merkezi de kuracak.

Dicle Elektrik’in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, yerel seçimler öncesinde alınan önlemlerle ilgili bilgi verdi. 31 Mart 2024’teki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin problemsiz yürütülebilmesi için şebekeye ait alternatif besleme hatlarının sürekli hazır tutulduğunu belirten Tüzün, “Can veya mal güvenliğini tehdit eden durumlar haricinde planlı elektrik kesintileri yapılmayacak. Ayrıca, seçim kurullarıyla yapılan görüşmeler ve muhtemel ihtiyaçlar için mobil jeneratör desteği sağlanacak” dedi.

Tüzün, seçim sandıkları ve kurullarının bulunduğu alanlarda aydınlatma tesislerinin eksiksiz ve çalışır durumda olması için özel önlemler alındığını da açıklamalarına ekledi.

BİN 387 PERSONEL GÖREV BAŞINDA OLACAK

Dicle Elektrik tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin sorumluluk alanındaki 96 ilçe seçim kurulunda toplam 477 personelin görev alacağı belirtildi. Özellikle Mardin, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Diyarbakır ve Batman’da olmak üzere toplam 246 kritik noktada, muhtemel olumsuz durumlara karşı koruyucu önlemler alındığı ifade edildi. Tüzün, 6 ilde seçim süresince toplam 535 ekip ve 1387 personelin, muhtemel arızalara ve olumsuz hava şartlarına karşı vardiyalı bir şekilde hazır bulunacağını duyurdu. Tüzün, herhangi bir kesinti durumunda müdahale edilmek üzere 26 adet jeneratörün de hazır tutulduğunu belirtti.