Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Abori gündeme getirdi, STK’lar ses verdi

VEYSİ POLAT Diyarbakır başta olmak üzere birçok kentte artan intihar olaylarına dikkat çeken Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, yetkilileri acil önlem almaya çağırdı. Abori, son 6 ayda Diyarbakır’da 11, Şanlıurfa’da ise 9 gencin yaşamına son verdiğini yazmış, yetkilileri ve STK’ları göreve davet etmişti. DOGÜNSİFED BAŞKANI ÖZKILIÇ: YETER ARTIK! Bu konuda duyarlılık gösteren Doğu Güneydoğu Sanayici ve […]

Abori gündeme getirdi, STK’lar ses verdi
  • 2 Mayıs 2021 22:56

VEYSİ POLAT

Diyarbakır başta olmak üzere birçok kentte artan intihar olaylarına dikkat çeken Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, yetkilileri acil önlem almaya çağırdı.

Abori, son 6 ayda Diyarbakır’da 11, Şanlıurfa’da ise 9 gencin yaşamına son verdiğini yazmış, yetkilileri ve STK’ları göreve davet etmişti.

DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç.

DOGÜNSİFED BAŞKANI ÖZKILIÇ: YETER ARTIK!

Bu konuda duyarlılık gösteren Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş insanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı Aziz Özkılıç, sosyal hesabından yaptığı paylaşımda, “Son birkaç ayda işsizlikten dolayı 11 gencimiz (canlarımız) intihar etti. Yetkililere çağrımız bu olayların araştırılmasıdır. İntiharların arkasında sosyolojik gerçekler ortaya konularak çözüm bulunmasıdır. Yeter artık gençler ölmesin” ifadelerini kullandı.

DOSİAD Başkanı Abdurrahman Aslan.

DOSİAD BAŞKANI ASLAN: ACİL TEDBİR ALINMALIDIR

Diyarbakır Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği (DOSİAD) Başkanı ve Diyarbakır Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Aslan da yaptığı paylaşımda, “İntihar olayları tedirgin edici bir boyuta ulaştı ve toplumun sosyo – ekonomik durumu ile orantılıdır. Bunlar her boyutuyla incelenmeli gerekli tedbirler alınmalıdır” dedi.

VOSİAD Başkanı Şemsettin Bozkurt.

VOSİAD BAŞKANI BOZKURT: MUTSUZLUK VE HUZURSUZLUK VAR

Van 10. Dönem Organize Sanayi Bölgesi Başkanı, Van Organize ve Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı ve DOGÜNSİFED Başkan Yardımcısı Şemsettin Bozkurt da yaptığı paylaşımda artan intihar vakalarına dikkat çekti. Bozkurt, “Siyasi rekabeti bir kenara bırakalım sevgili yöneticiler ve siyasetçiler. Ülkede ekonomi kaynaklı acı bir mutsuzluk ve huzursuzluk var. Ana akım medyaya yansımasa da intihar haber ve videoları yürek parçalıyor. Çaresizlik, yoksulluk ve yoksunluk insan onuruna yaraşmıyor!” dedi.

DOĞUSİFED Başkanı Müslüm Erbay.

DOĞUSİFED BAŞKANI: ARAŞTIRMA YAPILSIN

Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DOĞUSİFED) Başkanı Müslüm Erbay da yaptığı paylaşımda, “Bu çok ciddi bir konu. Gerek sosyal medyanın a-sosyal boyutu, gerek sosyo-ekopolitik boyutu ve gerekse de psikolojik / psikiyatrik boyutlarıyla detaylı bir şekilde araştırılması gereken önemli vakalardır.