Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

296 oda ve borsa çalıştay için Diyarbakır’da

HABER/ABORİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Diyarbakır’da ilk kez düzenlediği Akreditasyon Çalıştayı ile 269 Oda/Borsa başkanını Diyarbakır’da bir araya getiriyor. Bugün başlayacak olan çalıştay, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 3 gün sürecek. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı toplantı öncesi hazırlık çalışması yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını […]

296 oda ve borsa çalıştay için Diyarbakır’da
  • 18 Ekim 2019 01:06

HABER/ABORİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Diyarbakır’da ilk kez düzenlediği Akreditasyon Çalıştayı ile 269 Oda/Borsa başkanını Diyarbakır’da bir araya getiriyor.

Bugün başlayacak olan çalıştay, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 3 gün sürecek. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı toplantı öncesi hazırlık çalışması yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen Akreditasyon sisteminin oda ve borsalarda kalite bilincinin yerleşmesine, yükselmesine ve iş dünyası nezdinde saygınlığının artmasına katkı sunduğunu söyledi. Akreditasyon Sistemi Çalışmalarının Oda ve Borsaları daha fazla yakınlaştırdığını ve üyelere hizmet sunma kalitesini artırdığını vurgulayan Yeşil, “Çalıştay ile oda ve borsalarımız akreditasyon sistemlerini karşılaştırarak eksik yönlerini gidermeyi oda ve borsa üyelerine daha kaliteli hizmet vermeyi, ayrıca kurumsal kapasitelerinin artırılmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda yapılacak akreditasyon çalıştayının Oda ve Borsalarımız için verimli geçeceğine inanıyorum” dedi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 2002 yılından itibaren uygulanan Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemine her türlü desteği  sağladığını belirten Başkan Yeşil, “Oda ve Borsalarımızın beş yıldızlı olması için yurt içinde ve yurt dışında gece gündüz demeden 365 gün çalışmalar yürüten, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na da huzurlarınızda teşekkür ediyor, oda ve borsalarımızın hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırması için önemli bir araç olan Akreditasyon sistemi çalıştayının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra konuşan TOBB Yönetim Kururlu Üyesi Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz ise öncelikle çalıştaya ev sahipliği yapan Diyarbakır TSO ve Diyarbakır Ticaret Borsası’na teşekkür ederek, camianın geleceği açısından önemli olan akreditasyon sistemi çalışmalarına TOBB’un verdiği önemi vurguladı.  Akreditasyon sisteminin önce üyeye, sonra oda/borsaya ve memlekete kazandırdığını belirterek, “TOBB’un bu işteki başarısı çok açık bir şekilde ortadadır. Akreditasyon sistemini artık Orta Asya ülkelerine ihraç eder hale gelmiş bulunmaktayız “ diye konuştu.