Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Libya ile gerilim artıyor; 6 Türk bırakılmazsa Türkiye müdahale edecek

HABER/ABORİ Libya’da Trablus hükümetine karşı mücadele eden Ulusal Ordu’nun başındaki General Hafter’e bağlı güçlerin 6 Türk vatandaşını alıkoymasına Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan tepki geldi. Açıklamada “Libya’da Hafter’e bağlı illegal milis güçler tarafından altı vatandaşımızın alıkonulması haydutluk ve korsanlık niteliğinde bir eylemdir. Vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde Hafter unsurları meşru hedef haline gelecektir” denildi. General […]

Libya ile gerilim artıyor; 6 Türk bırakılmazsa Türkiye müdahale edecek
  • 1 Temmuz 2019 06:09

HABER/ABORİ

Libya’da Trablus hükümetine karşı mücadele eden Ulusal Ordu’nun başındaki General Hafter’e bağlı güçlerin 6 Türk vatandaşını alıkoymasına Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan tepki geldi. Açıklamada “Libya’da Hafter’e bağlı illegal milis güçler tarafından altı vatandaşımızın alıkonulması haydutluk ve korsanlık niteliğinde bir eylemdir. Vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde Hafter unsurları meşru hedef haline gelecektir” denildi.

General Halife Hafter’e bağlı Libya Ulusal Ordusu’nun sözcüsü Ahmed Mismari, Türk hedeflerin düşman hedef olarak tanımlandığını, Libya hava sahasının Türk uçaklarına kapatıldığını ve Libya karasularındaki Türk gemilerinin vurulacağını iddia eden bir açıklama yapmıştı. Buna karşı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken, hasmane tutum ve saldırıların bedeli çok ağır olacak, en etkili ve şiddetli şekilde mukabele edilecektir” demişti.