Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Lambeth Belediye Başkanı’ndan “toplumlar arası diyalog” çağrısı

HABER/ABORİ İngiltere’nin başkenti Londra’ya bağlı Lambeth İlçe Belediye Başkanı İbrahim Doğuş, Ramazan ayı boyunca katıldığı iftar programlarında, Ramazan ayının önemini anlatarak, toplumlar arası diyalog çağrısı yaptı. Maraş Elbistan doğumlu olan İbrahim Doğuş, şu ana kadar Kennington’da bulunan St Anselm’s Kilisesi, Brixton Hill İslam Merkezi, Lambeth’te ilk kez gerçeklesen sokaktaki yer sofrası programlarına katıldı. Doğuş, iftar […]

Lambeth Belediye Başkanı’ndan “toplumlar arası diyalog” çağrısı
  • 1 Haziran 2019 01:38

HABER/ABORİ

İngiltere’nin başkenti Londra’ya bağlı Lambeth İlçe Belediye Başkanı İbrahim Doğuş, Ramazan ayı boyunca katıldığı iftar programlarında, Ramazan ayının önemini anlatarak, toplumlar arası diyalog çağrısı yaptı.

Maraş Elbistan doğumlu olan İbrahim Doğuş, şu ana kadar Kennington’da bulunan St Anselm’s Kilisesi, Brixton Hill İslam Merkezi, Lambeth’te ilk kez gerçeklesen sokaktaki yer sofrası programlarına katıldı. Doğuş, iftar programlarında Lambeth’te yaşayan etnik azınlıklara mensup halklara belediye yönetimi ile daha yakın ilişkiler geliştirme ve hayatlarını etkileyen tüm kararlarda aktif olarak yer almanın önemi üzerinde durdu.

Joanna İlk Okulu’nda çocukları eğitim gören aileler tarafından organize edilen iftar programının sponsorluğunu Oasis Vakfı ve Islamic Relief Vakfı üstlendi. İftar programında Oasis Vakfı Sorumlusu Steve Chalke, Islamic Relief Direktörü Tufail Hussain ve Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğus birer konuşma yaptı.

Doğuş konuşmasında Lambeth’te ilk kez gerçekleşen sokak iftarı programına katılmaktan memnuniyet duyduğunu, Lambeth Belediyesi’nin tüm toplumlara açık olduğunu ve toplumların her alanda ilerleyebilmesi için her türlü desteği sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.