Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CEFTUS, İngiltere’de oturum izni tehlikeye giren 10 bin Türkiyeli için devrede

Haber Abori Londra merkezli düşünce kuruluşu Türkiye Araştırmalar Merkezi / Centre for Turkey Studies (CEFTUS), İngiltere’de oturum izinleri tehlikeye giren 10 bin Türkiyeli için İngiltere Hükümeti’ne baskı kurmaya hazırlanıyor. CEFTUS Direktörü ve aynı zamanda Lambeth Belediyesi Başkanı olan İbrahim Doğuş, İngiltere’de İçişleri Bakanlığı aleyhine açtıkları davayı kaybettikten sonra sosyal medyada ’Ankara Anlaşmalılar Dayanışma Grubu’ adıyla […]

CEFTUS, İngiltere’de oturum izni tehlikeye giren 10 bin Türkiyeli için devrede
  • 16 Mayıs 2019 22:56

Haber Abori

Londra merkezli düşünce kuruluşu Türkiye Araştırmalar Merkezi / Centre for Turkey Studies (CEFTUS), İngiltere’de oturum izinleri tehlikeye giren 10 bin Türkiyeli için İngiltere Hükümeti’ne baskı kurmaya hazırlanıyor.

CEFTUS Direktörü ve aynı zamanda Lambeth Belediyesi Başkanı olan İbrahim Doğuş, İngiltere’de İçişleri Bakanlığı aleyhine açtıkları davayı kaybettikten sonra sosyal medyada ’Ankara Anlaşmalılar Dayanışma Grubu’ adıyla örgütlenen mağdurlar için bir umut oldu. Grubun sözcülerinden Leni Candan; Ankara Anlaşmalılar’a çağrı yaparak, CEFTUS ile ortak bir mektup hazırlandığını ve İngiltere İçişleri Bakanlığı’na gönderileceğini duyurdu. Bunun için izlenecek yol şöyle tavsiye edildi. Herkes, önce bulunduğu seçim bölgesinde, parlamentoda kim tarafından temsil edildiğini bulacak. Parti ayrımı olmaksızın milletvekilini tespit edenler, parlamentonun web sitesinde bulunan e-posta adreslerine CEFTUS yardımıyla hazırlanmış mektupları gönderecek.

Mektuptai Ankara Anlaşmalıların uğradıkları mağduriyet anlatılıyor. Bir de ek metin var. O da milletvekillerine yönelik. Onların da imzasıyla Parlamentoda İçişleri Bakanlığı’na karşı ortak bir baskı unsuru olması hedefleniyor.

Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş.

İBRAHİM DOĞUŞ: HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIM

Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş, sayıları 10 bini aşan topluluğa, aldıkları vizeyle gelen haklarının korunması için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini açıkladı.

Ankara Anlaşmalılar, İçişleri Bakanlığı’nın “Aydoğdu Davası” olarak anılan kararı bahane edip koşullara getirdiği zorluklardan yakınıyor. Özellikle Türkiye’deki son siyasi gelişmelerle İngiltere’ye göç eden bu topluluk, yanlış kararın düzeltilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek, kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.