Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Avrupa Parlamentosu’nda bir Liceli: Evin İncir

HABER/ABORİ Geçen hafta yapılan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde kazanan isimlerden biri de  Diyarbakır Liceli olan Evin İncir oldu. Avrupa Parlamentosu seçimleri 23 Mayıs ile 26 Mayıs tarihleri arasında Avrupa Birliği’ne üye 28 ülkede gerçekleştirildi. 751 üyenin belirlenmesi için 5 yılda bir gerçekleştirilen seçimlere katılım oranını yüzde 51’de kaldı. Sonuçlara göre İsveç’te Sosyal Demokrat Parti’nin 5’inci […]

Avrupa Parlamentosu’nda bir Liceli: Evin İncir
  • 1 Haziran 2019 21:58
  • 1 Haziran 2019 22:00

HABER/ABORİ

Geçen hafta yapılan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde kazanan isimlerden biri de  Diyarbakır Liceli olan Evin İncir oldu.

Avrupa Parlamentosu seçimleri 23 Mayıs ile 26 Mayıs tarihleri arasında Avrupa Birliği’ne üye 28 ülkede gerçekleştirildi. 751 üyenin belirlenmesi için 5 yılda bir gerçekleştirilen seçimlere katılım oranını yüzde 51’de kaldı. Sonuçlara göre İsveç’te Sosyal Demokrat Parti’nin 5’inci sıra adayı Evin İncir Avrupa Parlamentosu’na seçildi.

34 yaşındaki Evin İncir, Diyarbakır Lice doğumlu. İsveç’te “gençlik liderlerinden biri” olarak bilinen İncir, aynı zamanda Dünya Enternasyonalist Gençliği üyesi. Evin İncir, seçimlerden önce yaptığı son açıklamada, “Seçilirsem Kürtlerin çektiği acıları, yaşadıkları baskı ve adaletsizliklikleri gözler önüne serip, daha fazla tartışılmasını sağlamak için çalışacağım” demişti.

İsveç’in başkenti Stockholm’ün kuzeyindeki Uppsala kentinde yaşayan 34 yaşındaki Evin İncir, AP’de Kürt meselesinin nedenlerini anlatmak ve Avrupa’nın meseleyi daha açık bir şekilde öğrenmesini sağlamak istediğini söyledi.

Liceli Evin İncir, İsveç’te “gençlik liderlerinden biri” olarak biliniyor.