Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Genişlemeden Sorumlu Üyesi: Seçimin yenilenmesi bir güldürü

Haber Abori Avrupa Komisyonu’nun (AK) Genişlemeden Sorumlu Üyesi olan Johannes Hahn, YSK’nın İstanbul’da seçimin yenilenmesi kararını bir “güldürü” olarak olarak değerlendirdi. Welt am Sonntag gazetesine açıklamalarda bulunan Johannes Hahn, “AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile yaptığım ortak açıklamada sorumlu kurumların bu tarz kapsamlı kararlar için gerekçeler ortaya sürmeleri gerektiğini vurguladım. […]

AK Genişlemeden Sorumlu Üyesi: Seçimin yenilenmesi bir güldürü
  • 11 Mayıs 2019 17:23

Haber Abori

Avrupa Komisyonu’nun (AK) Genişlemeden Sorumlu Üyesi olan Johannes Hahn, YSK’nın İstanbul’da seçimin yenilenmesi kararını bir “güldürü” olarak olarak değerlendirdi.

Welt am Sonntag gazetesine açıklamalarda bulunan Johannes Hahn, “AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile yaptığım ortak açıklamada sorumlu kurumların bu tarz kapsamlı kararlar için gerekçeler ortaya sürmeleri gerektiğini vurguladım. Bu olmadı. Kamuoyuna gerekçe olarak sunulan, bir fars (güldürü)” dedi.

Seçmen iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini belirten Hahn, şöyle devam etti: “Ülkenin güneydoğusunda olduğu gibi seçilmiş belediye başkanlarının seçime katılmalarına sonradan izin verilmemesi hiçbir şekilde kabul edilemez.”