Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’ın Rêbus otobüsleri bugün tarihe yolculuğa başlıyor

HABER/ABORİ Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, tarihi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler için “yol otobüsü” anlamına gelen Kürtçe ve İngilizce kelimelerden oluşan “Rêbus” ismini verilen araçları görücüye çıkarıyor. Kentin turizm potansiyelini geliştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, kentin dini inanç ve kültürel merkezlerine seferler düzenleyecek. Bugün şehir içinde tur atacak olan Rêbuslar, Çınar İlçesi’ne […]

Diyarbakır’ın Rêbus otobüsleri bugün tarihe yolculuğa başlıyor
  • 22 Temmuz 2019 00:54
  • 22 Temmuz 2019 01:02

HABER/ABORİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, tarihi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler için “yol otobüsü” anlamına gelen Kürtçe ve İngilizce kelimelerden oluşan “Rêbus” ismini verilen araçları görücüye çıkarıyor.

Kentin turizm potansiyelini geliştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, kentin dini inanç ve kültürel merkezlerine seferler düzenleyecek. Bugün şehir içinde tur atacak olan Rêbuslar, Çınar İlçesi’ne 13 kilometre mesafede bulunan Roma Garnizon’un bir dönem askeri üssü olarak kullanılan Zerzevan Kalesi’ne de sefer düzenleyecek. Zerzevan’ın ve Rêbus’un ilk konukları arasında HDP Eşgenel Başkanı Sezai Temelli de yer alacak.