Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da sıra dışı bir teknik direktör

TFF’ye bağlı 40 Yaş Üstü Diyarbakır Master Futbol Ligi B Grubu’nda yer alan Seyrantepespor’un teknik direktörlüğünü yapan Mehzer Tekçi, maçlara şalvar, topuklu ayakkabı ve kasketiyle çıkıyor.  Sosyal medyada bir maç esnasında oyuncularına kızıp kasketini yere atıp çimleri tekmeleyen teknik direktör Mehzer Tekçi, kızgın mizacıyla bilinen ünlü Portekizli teknik direktör Jose Morinho’ya benzetilince kentin ana gündemlerinden […]

Diyarbakır’da sıra dışı bir teknik direktör
  • 27 Kasım 2019 01:44
  • 28 Nisan 2022 21:50

TFF’ye bağlı 40 Yaş Üstü Diyarbakır Master Futbol Ligi B Grubu’nda yer alan Seyrantepespor’un teknik direktörlüğünü yapan Mehzer Tekçi, maçlara şalvar, topuklu ayakkabı ve kasketiyle çıkıyor.

 Sosyal medyada bir maç esnasında oyuncularına kızıp kasketini yere atıp çimleri tekmeleyen teknik direktör Mehzer Tekçi, kızgın mizacıyla bilinen ünlü Portekizli teknik direktör Jose Morinho’ya benzetilince kentin ana gündemlerinden biri haline geldi.

48 yaşındaki Mehzer Tekçi, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bağlı 40 Yaş Üstü Diyarbakır Master Futbol Ligi B Grubu’nda yer alan Seyrantespor Kulübü’nde antrenörlük yapıyor. Maçlara spor kıyafetler yerine elinde tespih, bölgenin yöresel kıyafeti şalvar, yelek, kasket ve ceketle çıkan Mehzer Tekçi, aynı zamanda bir sitede kapıcılık yapıyor.

Geçen hafta Mezopotamyaspor’a 5-0 yenilen takımına maç esnasında sinirlenince çileden çıkan Tekçi’nin kasketini yere vurup çimleri tekmeleyen görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca kentin ana gündemi haline geldi.

TOTTENHAM’IN YENİ HOCASI MORİNHO’YA BENZETİLDİ

Independent Türkçe’ye konuşan Mehzer Tekçi, şunları söyledi:

“Çocukluktan beri futbolu seviyorum. Diyarbakır’da TFF’ye bağlı olarak 40 Yaş Üstü Master Futbol Ligi’nde Seyrantepespor’un antrenörüyüm. Takımım şu an 7. sırada. Son maçımızda 5-0 yenilince çok kızdım. Bazen futbolcularla birlikte ben de gole gider gibi koşuyorum. Son maçtaki kızgın halimi videoya çekip beni Jose Morinho’ya benzetmişler. Allah razı olsun.”

MAÇLARA YÖRESEL GİYSİLERİYLE ÇIKIYOR

Hayatında ilk kez antrenörlük yaptığını anlatan Tekçi, maçlara yöresel giysilerle gitmesinin sebebini de şöyle anlattı:

“Maça bir kez yöresel kıyafetle gidince taraftarlar, yöneticiler, futbolcular, hakemler çok beğendi. Ben de bu beğeni sonrası hep bu giysilerle maçlara çıkmaya başladım. Ben ayrıca futbolcularıma moral niyetine arbane çalıyorum. Bazen kenarda futbolcularıma taktikler veriyorum, bazen tiribüne gidip arbane çalıyorum. Hedefimiz ligde ilk dörde kalmak. Ancak son yenilgiyle biraz zora girdi. Önümüzde iki maç daha var. Galip gelip ilk dörde kalmak istiyoruz.”

Diyarbakır 40 Yaş Üstü Futbol Master Ligi B Grubu’nda mücadele eden Seyrantepespor’un toplam kadrosu 20 kişiden oluşuyor. Şu ana kadar oynadıkları 7 maçta 3 galibiyet, 3 mağlubiyet ve 1 beraberlik alan Seyrantepespor’da eski ve lisanslı futbolcular da bulunuyor.