Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da belediye o uygulamayı yeniden başlatıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Geleceğimizi Birlikte Planlıyoruz” sloganı ile halk günleri düzenleyecek. Hafta boyunca Eş Başkanların, Meclis Üyelerinin ve yönetim kademesinin katılımıyla kentin geleceği planlanacak. Büyükşehir Belediyesinin, 2025-2029 Stratejik Planının hazırlığına 17 ilçede halk, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, belediye eş başkanları ve meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarını dahil etmek amacıyla başlattığı çalışmalar belediyenin ana hizmet […]

Diyarbakır’da belediye o uygulamayı yeniden başlatıyor
  • 26 Haziran 2024 14:31

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Geleceğimizi Birlikte Planlıyoruz” sloganı ile halk günleri düzenleyecek. Hafta boyunca Eş Başkanların, Meclis Üyelerinin ve yönetim kademesinin katılımıyla kentin geleceği planlanacak.

Büyükşehir Belediyesinin, 2025-2029 Stratejik Planının hazırlığına 17 ilçede halk, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, belediye eş başkanları ve meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarını dahil etmek amacıyla başlattığı çalışmalar belediyenin ana hizmet binası önünde devam edecek. Halk günleri olarak planlanan çalışma kapsamında söz, halka verilecek.

EŞ BAŞKANLAR HALKA KATILIM ÇAĞRISI YAPTI

Bu kapsamda 6 adet ayrı stant açılarak halkın talepleri ve önerileri dinlenecek. Eş Başkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun, meclis üyeleri ve yönetim kadrosu sürece etkin olarak katılacak. Eş Başkanlar halkı stantlara gelmeye, kentin geleceğinde söz hakkı kullanma çağrısı yaptı. Belediye önünde kurulacak stantlar hafta boyunca açık kalacak ve halkla yüz yüze anketler yapılacak.

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELİNMİŞTİ

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan 2025-2029 stratejik planının hazırlıkları geçtiğimiz haftalarda başlamış, proje kapsamında Sur, Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde kurulan stantlarda halkın talepleri alınmıştı. Yine çalışma kapsamında muhtarlarla toplantılar yapılmıştı. İleriki günlerde Sivil Toplum Örgütleriyle de bir araya gelinerek kentin geleceği planlanacak.